Zprávy / Nové desky

Smutný písničky o pocitech: smetana

Smutný písničky o pocitech: smetana

redakce | Zprávy / Nové desky | 27.04.2018

Projekt smetana vznikl jako občasné uskupení Honzy Čapka z Metronome Blues a Jakuba Hamariho. Za inspiraci jejich zvuku slouží nejen klasický panteon náladových kapel jako Joy Division, The Cure nebo Slowdive.

Zpod temné deky na vás dýchne i slavnostní epika Dead Can Dance a bolavě prožité songy si vás namotají stejně neodolatelnou taneční chytlavostí jakou najdeme u Future Islands nebo raných Pet Shop Boys. Ale dost name-droppingu, k hudbě dua smetana by vlastně stačilo říci: skutečná krása je definována bolestí z jejího zániku. Soukromá gotika. Po EP Háv exkluzivity ze září 2017 následovalo zbrusu nové EP Smutný písničky o pocitech vydaní v dubnu tohoto roku.


Kapela také 19. 5. chystá svou živou premiéru v brněnském Kabinetu Múz. Kytarové nápady Honzy Čapka a vypravěčský baryton Jakuba Hamariho naživo doplní krystalické klávesy Terezy Turzíkové. O support se postarají coldwave No Fun at All in the House of Dolls Igora Gendy z My Dead Cat a koncert orámuje Jan Tomáš (Tomáš Palucha) nejprve ambientním warmupem a nakonec i DJ setem.

Info

smetana
bandcamp projektu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články