Zprávy / Pozvánky

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

Spectacularní květy a výkvěty v Crossu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 03.02.2016

Festival Spectaculare bude 4. února v Crossu hostit Frederica Robinsona, který přiveze inteligentní drum’n’bass obohacený o vlivy současné vážné hudby, jazzu i funku. Jeho kumpánem na pódiu bude švýcarský producent a klávesista Kordz, se kterým se potkal na konzervatoři v Basileji a s nímž v poslední době natočil několik skladeb míchajících breakbeaty, funk a klavír. Představí ste také FVLCRVM a KeOSz - současné výkvěty slovenské elektronické scény.

Spodní patro Crossu bude patřit přísnějším beatům. Z Brna přiveze své modulární syntezátory producent HRTL a představí se v live actu. Doplní jej lokální DJ´s: Mike.H (SEED), NRMN (nite vibes) a The Rabbeats. Vstup na tenhle stage bude zdarma. O vizuální stránku večera se postará VJ Luper z KinocirKus.

Frederic Robinson. Narodil se v Německu, dětství ale už strávil ve Švýcarsku a od raného věku se učil na housle. Dnes je posedlý míchání elektronické a akustické hudby. Zvuky akustických nástrojů jsou pro něj totiž pořád něco, co mu žádný software nikdy nemůže nahradit. A tak se elektronickými rytmy v jeho skladbách proplétají smyčce nebo dechy a minulost si podává ruku s budoucností. Jeho aktuální spolupráce s klávesistou Kordzem, se kterým se představí v Crossu, není jen čistě koncertní, ale měla by ústit i v společný albový materiál. Jeho předzvěstí je singl We´ve Been.


KeOSz. Ilavský producentský talent miluje filmovou hudbu, ale nepohrdne samozřejmě ani drum’n’bassem, dubstepem, ambientem či technem. Když se všechny jeho zvukové lásky spojí v zvláštních atmosférických kolážích, je z toho působivý výsledek. Bez nadsázky ho můžeme nazvat slovenským Synkrem.

FVLCRVM. Soul i futuristické beaty najdete v hudbě bratislavského producenta FVLCRVM, jehož věhlas už dávno překročil hranice Slovenska. Může za to mj. i EP Notch z roku 2014, impresivní portfolium tracků s beaty od future garage až po footwork. V následujícím roce přidal ještě singly Unsung Heroes a Jet City, které prozrazují i cit pro použití chytlavých vokálních samplů.


HRTL je špičkový performer na modulární syntezátor a zakladatel brněnského kazetového vydavatelství Bükko Tapes. Hudba HRTL se z post-witch-housu vyvinula směrem k repetitivním rytmům s bohatými melodickými i zvukovými prvky, proměnlivou atmosférou a hravými strukturami. Ať už ušpiněný house s osmdesátkovým feelem, fluorescentní techno nebo temné bublavé beaty, HRTL nikdy nehraje dvakrát to samé. Stejně jako jeho živá vystoupení jsou totiž jeho nahrávky improvizované a 100% hardware.

Info

SPECTACULARE:
Frederic Robinson & Kordz | FVLCRVM | KeOSz | HRTL
4. 2. 2016 20:00
Cross Club, Praha
www.facebook.com/events/673640449444502

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články