Zprávy / Pozvánky

Spiritual post folk, Forest

Spiritual post folk, Forest

redakce | Zprávy / Pozvánky | 22.09.2017

O tom, že folk nemusí znamenat jen očouzený kotlík u táboráku, nás v poslední době přesvědčuje nejeden umělec. Akustická kytara je v kurzu a dobře si rozumí nejen s jinými akustickými nástroji, ale i s elektronickými smyčkami nebo samply. Izraelská šestice Forest přiváží do Prahy nebeské melodie zpěvačky Orky Teppler podpořené čtyřmi vokály a širokou škálou moderních i tradičních nástrojů.

Kapela založená v roce 2014 slibuje “hudbu z hlubin lesů, výšin nebes a propasti oceánů” a písně, které “nás všechny propojí láskou”. Mysticko-šamanská rovina tvorby Forest je naznačena už jejich žánrovým označením spiritual post folk a kapela přechází od jemných melodií přes neotřelé harmonické a rytmické postupy a prvky klezmeru až k extatickému vzývání sil nadpřirozena a přírody, které ovšem v mytologické kapelní obrazotvornosti splývají ve společném psychedelickém tanci. Jejich živá vystoupení v sobě mají naléhavost společnou všem interpretům ze země, kde lze pomíjivosti čelit jedině vírou, ať už v člověka nebo síly nad ním.


Koncert pořádá Dejvická Klubovna v rámci dlouhodobé spolupráce s agenturou State of Bliss (Shtuby, Tatran, Tiny Fingers, Echo & Tito, Onogana a další).

Info

Forest (isr)
23. 9. 2017 20:00
Dejvická Klubovna, Praha
www.klubovna.povalec.cz
www.forestlive.bandcamp.com
www.facebook.com/events/804319629750192

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.