Zprávy / Pozvánky

Stádium zrodu analogových syntezátorů

Stádium zrodu analogových syntezátorů

redakce | Zprávy / Pozvánky | 30.09.2013

Wakushoppu a další várka koncertů, performancí a multimediálních představení ve vršovickém Café V lese. Kdo to bude tentokrát? Prvního října vystoupí pouze zahraniční představitelé hledačských zvukových klanů.

Pravidla se nemění: Wakushoppu – to je průsečík koncertní scény a workshopu, na kterém lze předvést plody dlouholeté práce a/nebo si vystřihnout veřejnou zkoušku či generálku právě vznikajícího projektu. Hudebníci vystupují bez nároku na honorář, na koncerty se nevybírá vstupné, zvykem je společný set všech účinkujících na konci každého večera. Audio a videozáznamy jednotlivých večerů jsou volně ke stažení. Wakushoppu má být příležitostí k poznávání a interakci. Dramaturgy série jsou Tomáš Procházka a Petr Ferenc.

Když Ken Ganfield & George Cremaschi slyšeli, že by se měli vyjádřit sami k sobě, znejistěli. Ken: „Já žádný popis nemám. S nejvyšší pravděpodobností budu vyluzovat repetitivní zvuky na syntezátor. Georgi, možná bys mohl napsat něco kon/de/struktivnějšího?“ George: „Co tohle? Večer nové elektronické hudby od Kena Ganfielda a George Cremaschiho; každý předvede nové dílo ve stádiu zrodu pro analogový syntezátor(y) a 10 prstů.“ Dva v Praze působící tvůrci improvizované a elektronické hudby známí například z Pražského improvizačního orchestru, kteří na Wakushoppu vystoupí nejen sólově. (George Cremaschi je skladatel, hudebník, pedagog a někdy i organizátor. Hraje především na kontrabas a live electronics a pracuje s širokým spektrem improvizačních a neidiomatických kompozičních technik. Ve svém díle se snaží smazat hranice mezi hudbou, zvukem a hlukem a rozvíjet jejich existující jazyky, slovníky a diskurs.)


Tigers Mind
je dánsko-norské improvizační trio: „Hrajeme improvizovanou hudbu kombinující prvky onkyo, noise a freejazzu. V roce 2012 jsme podnikli turné po Japonsku a Skandinávii, coby trio i s hosty jako Toshimaru Nakamura a Travis LaPlante. V rámci evropského turné bychom rádi zahráli v Praze.“ A jak řeknou, tak to bude. Bez vás nebo s nimi, záleží na každém.

Info

Wakushoppu uvádí:
Ken Ganfield (usa) & George Cremaschi (usa), Tiger Mind (dn/nor)
1. 10. 2013 20:00
Café V lese, Praha
Vstup: volný

www.wakushoppu.com
www.georgecremaschi.com
www.oddodd.org/tigers-mind.html

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články