Zprávy / Pozvánky

Surovost i naděje: The Xcerts na Sedmičce

Surovost i naděje: The Xcerts na Sedmičce

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.03.2018

The Xcerts, rocková kapela založena před sedmnácti lety tehdy třináctiletými Murraym Macleodem a Jordanem Smithem, později doplněna o bubeníka, přijíždí na první sólový koncert. Kapela, která v Praze vystoupila jako předskokan Nothing But Thieves nebo You Me at Six, 28. dubna na strahovské Sedmičce představí své čtvrté album Hold on to Your Heart.

Tvorba formace je známá především vyžíváním se v zachycování surových momentů, pocitů a odprostění od vlivů současnosti, o zapomenutí na venkovní svět a babrání se v tom vlastním, vnitřním. V atmosféře hymnického moderního rocku s osmdesátkovým nádechem se mísí zoufalství, láska a emoce, které se projevují především při jejich živelných vystoupeních.


Při tvorbě alba Hold On To Your Heart se The Xcerts řídili předsevzetím, že bude mít jednoduchý a nadčasový zvuk, klasické melodie doplněny však o moderní vzorek tak, aby jeho poslech ve všech vzbuzoval, že možné je naprosto cokoliv. Všechny písně protíná úzká linka světla pomalu se rozšiřující a nadějí oslňující, i přesto, že byly napsány za frontmanova velmi temného porozchodového období.

Info

The Xcerts (uk)
28. 4. 2018 20:00
Klub 007 Strahov, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články