Akce

Svěží zvuk v Roxy: Beatsteaks

Beatsteaks (de)
05.11.2017 19:00
Roxy, Praha

Během posledních dvou desetiletí se němečtí Beatsteaks vypracovali v jednu z nejkonsistentnějších kapel se svěžím zvukem. Na svých sedmi albech míchají mladistvou punkovou energii s nakažlivým rockem. Na 1. září Beatsteaks oznámili vydání nového alba s názvem Yours a 5. listopadu ho představí pražskému publiku v klubu Roxy. Vstupenky za 450 Kč + poplatky jsou v předprodejí na goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 550 Kč.

Těchto pět Berlíňanů dominovalo německé subkultuře od svých začátků a později se stali pravidelnými hosty německých hitparád, neustále se zlepšovali a udávali trend - od vydání svého čtvrtého alba Smacksmash v roce 2004. Album Boombox z roku 2011 vzápětí po vydání obsadilo první místo žebříčků. Následující Beatsteaks stejného úspěchu dosáhlo během týdne. Během let dosáhli nezaměnitelného zvuku, nekompromisního a intenzivního.


Beatsteaks se stali jednou z nejdůležitějších kapel německého rocku. Turné bývají během pár dnů vyprodávána, jejich koncerty pod širým nebem na festivalech se stávají nezapomenutelnými událostmi v životech jejich fanoušků. V roce 2013 se Beatsteaks nečekaně objevili na festivalu Rock am Ring (rok po vystoupení v roli koheadlinerů) a během několika minut bylo jasné, že se jedná o vrchol festivalu. Není divu - i když jsou jejich alba skvělá, síla kapely spočívá především v koncertech. Jejich energie je omračující, ať je nazvete punkem, rockem, popem nebo metalem. Frontman Arnim Teutoburg-Weiß si občas po divácích zasurfuje na opravdovém surfu. Naživo jsou to jedna z nejlepších evropských kapel. Německé rádio 1LIVE jim dvakrát udělilo titul "Best Live Act" a v roce 2011 titul "Best Band".


Jako s první německou skupinou v historii s nimi podepsala smlouvu významná americká gramofirma Epitaph a vydala jim druhé album Launched. Jejich třetí album Living Targets, včetně vynikajícího singlu Let Me In, již mělo velký ohlas u posluchačů. Každá nová nahrávka je freneticky oslavována a dosahuje vysokých prodejů. Šest jejich alb se dostalo do německé Top Ten, včetně dvou živých alb Kanonen auf Spatzen (2008) a vypravného CD/DVD balíčku pro fanoušky Muffensausen (2013), všechny jejich singly se dostaly do německé Top 100.

Dosud poslední album Beatsteaks prokázalo, že tahle pětka neusnula na vavřínech. Hoří v nich oheň, který spoustu jejich souputníků zahanbí. Beatsteaks nedělají nic z povinnosti. Žádné tlaky, žádná honba za úspěchem. Vše, co se stane, se stane proto, že to tak chtějí. Protože to tak cítí a chtějí to tak ze sebe dostat. Proto přichází s novým albem Yours.

Info

Beatsteaks (de)
5. 11. 2017 19:00
Roxy, Praha
Vstupné: 450,- Kč + poplatky na goout.cz a v sítích Ticketpro a Ticketportal, na místě 550,- Kč.

www.facebook.com/dsmackupromotion
www.facebook.com/ClubRoxyPrague

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články