Zprávy / Pozvánky

Svižný garážový punk Ultrasurf v Brně

Svižný garážový punk Ultrasurf v Brně

redakce | Zprávy / Pozvánky | 26.04.2017

Z přístavního městečka A Coruña v Galicii ve Španělsku míří do Česka na turné ULTRASURF, svižný španělský garážový punk, který nadchne svou přímočarostí, veselostí a skvělejma riffama. Tři staří přátelé, co hrají prostě punk s DIY postojem a umí to tak nějak hezky od srdce, vydali nedávno svoje debutové eponymní album plné nasraných, ale vtipných textů napasovaných do muziky s mozkem, za jaký by se třeba takový Jirka Paroubek stydět nemusel. Na koncertě v Brně, který proběhne už v neděli 30. 4. v Bajkazylu je doplní tři slezské kapely.

Kapelu Leto tvoří manželská dvojice Palma (zpěv, klávesy) a Indoš (kytara). Oba je možná znáte z kapely Boss a sekretářka a dalších projektů z dílny labelu MMM. Aktuálně připravují k vydání svou druhou desku Krok pro člověka. Indošova kytara v kombinaci s Palminými poetickými texty tvoří dokonalou melodickou souhru. Interní informace o nové desce říkají, že na ní objeví tentokrát mnohem závažnější texty, které se nevyhnou ani tématům smrti, a hitový potenciál slibují hned u několika dosud nevydaných kusů, které však už hrají na koncertech. Uhrančivý Palmin hlas a její roztomile fatalistické texty dost těžko hledají na české undergroundové scéně obdobu.


Kapela Světlo vydala svou první desku Sierra Madre pod hlavičkou MMM sice nedávno, ale už si z ní některá internetová rádia vybrala hitovku Pterodaktylové, která potěší nejednoho fanouška kapely Oasis, ačkoliv Noel Křenek má pořád trochu víc blíž k poctivé české zkušebně v garáži než vymydlené londýnské celebritě. V Brně se představí s novým bubeníkem, Fistem z No Artist.

Laundered Syrup to je rokenrol na slezský způsob. Mají vydané dvě desky a loni si zahráli jako předkapela Dinosaur Jr. v Lucerně, letos bude jejich vrchol sezony právě v Brně. Už jenom proto, že představí také svůj nový projekt "S námi se do pece bát nemusíte", který by měl přinést vichřici na českém trhu s pohřby. Vstupné bude obligátní brněnská stovka, start lehce po osmé.

Info

Ultrasurf (es)
Support: Leto + Světlo + Laundered Syrup
30. 4. 2017 20:00
Bajkazyl, Brno
Vstupné: 100,-

www.facebook.com/events/1611958882165599
www.facebook.com/bjkzlbrno

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články