Zprávy / Festivalové

Tallinn Music Week rekapituluje

Tallinn Music Week rekapituluje

redakce | Zprávy / Festivalové | 07.04.2016

Městský festival Tallinn Music Week (TMW) letos představil 250 umělců z 30 zemí, které vidělo na 34 676 hudebních fanoušků. Festival také objevoval zajímavá zákoutí městského prostoru, architektury, filmu, umění, nabídl ochutávku dobrého lokálního jídla i celou řadu veřejných debat. Festivalu se dále zůčastnilo více než 1000 delegátů z oblastí hudebního průmyslu, kteří se zapojili do konference Creativity for Change Forum.

Osmý ročník Tallinn Music Weeku se konal od 28. března do 3. dubna v estonském hlavním městě Tallinnu. Kromě hudebního festivalu na 52 místech a zmíněné konference Creativity for Change Forum TMW nabídl sérii veřejných debat, festivalové restaurace, aktuální umění a řemesla i festival piva. Poprvé v historii TMW se připojil i Design Market, ulice jídla, filmový program a festival představil také architektonické a audiovizuální intalace.


Mezi nejpopulárnějí akce letošního ročníku se zařadil showcase OFF-Flow na Kultuurikatel, klubová noc The Weekend Festival v Club Hollywood a metalový večírek ve Von Krahl spoluhostovaný finským festivalem Tuska. K nejpozoruhodějším představením patřilo Turntable Concerto Gabriela Prokofieva prezetované Kristjanem Järvim, technopárty v námořním muzeu Seaplane Harbour a nejrůznjší vystoupení, která obsáhla široké spektrum žánrů od jazzu, folku, vážné hudby, hip-hopu i metalu, stejně jako program zacílený na hudbu Blízkého východu a Afriky.

Při zahájení Creativity for Change Forum na Tallinn Music Weeku vzpomněl estonský prezident Toomas Hendrik Ilves na teroristický útok během pařížského vystoupení Eagles of Death Metal: "Těch 89 lidí, kteří byli zabiti, si pouze chtělo poslehnout jinou hudbu, než kterou jim nabízí průměrné rozhlasové stanice. Pokud chceme udržet svobodnou a demokratickou Evropu, nesmíme zapřít sami sebe, naše schopnosti a musíme dostát nášemu závazku k svobodě a spravedlnosti. Problémy, kterým nyní čelíme, jsou příliš velké. Všichni totiž potřebujeme pomoci s využítím naší kreativity, ať už je hudební, výtvarná, podnikatelská nebo vytváří technologická řešení, která přináší změnu k lepšímu."

Info

Tallinn Music Week 2016
Tallinn, Estonsko

www.facebook.com/tallinnmusicweek
www.tmw.ee

Foto © Mart Sepp

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články