Zprávy / Festivalové

Tallinn Music Week rozdal hudební ocenění

Tallinn Music Week rozdal hudební ocenění

redakce | Zprávy / Festivalové | 24.04.2016

Hlavní ocenění letošního Tallinn Music Weeku míří do rukou estonstého elektronického tria I Wear Experiment. Tuto cenu popré představil festivalový partner Telliskivi Creative City a její součástí je i částka 4000 euro, která by měla umělcům pomoci v dalším rozvoji, stejně jako ve snaze prorazit v zahraničí. Vítěze zvolili deledáti z celkového počtu 123 vystupujících, kteří se během letošního ročníku ve městě představili. Vedle vítězů zaujali také folková experimentátorka a loňská vítězka TMW Wire Prize Maarja Nuut, power folkové trio Trad.Attack!, elektropopoví NOËP, skladatelka a písničkářka Ingrid Lukas, dream popová kapela Holy Motors, tajemné seskupení Zebra Island nebo kytarista a skladatel Argo Vals.

Pro zajímavost doplňujeme víteze TMW Wire Prize ze všech předchozích ročníků: Popidiot (2009), Iiris (2010), Ewert and the Two Dragons (2011), Talbot (2012), Elephants From Neptune (2013), Odd Hugo (2014) a Maarja Nuut (2015).


Dlouholetý partner TMW Telliskivi Creative City se do festivalového dění zapojuje stále více a více. Letos tým Telliskivi organizoval četná pouliční vystoupení stejně jako obchody s jídlem a podílel se také na venkovní výstavě soundWAWES, která na náměstí zastupovala Interior Architecture Department of the Estonian Academy of Arts. Koncerty pak zaplnily nejrůznější kavárny, kanceláře, sály jako Vaba Lava, Erinevate Tubade Klubi, F-Hoone, Renard Coffee Shop, Homeart, Velvet design office nebo studio Jooks.

Osmý Tallinn Music Week představil 250 umělců ze 30 zemí a přivítal 34 676 hudebních fanoušků. Festival také objevoval nejrůznější zákoutí městského prostoru, architektury, filmu, umění, jídla a nabídl i celou řadu veřejných diskuzí, kterých se zúčastnilo více než 1000 delegátů z nejrůznějších oblastí hudebního průmyslu. Devátý Tallinn Music Week se bude konat od 27. března do 2. dubna 2017.

Info

Tallinn Music Week
Tallinn, Estonsko

www.facebook.com/tallinnmusicweek
www.tmw.ee

Foto © Karmo Koppel

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články