Zprávy / Festivalové

Telliskivi Award znají své letošní vítěze

Telliskivi Award znají své letošní vítěze

redakce | Zprávy / Festivalové | 11.05.2018

Telia a Telliskivi Creative City, partneři letošního ročníku Tallinn Music Week, ocenili domácí estonské formace Mart Avi, Mari Kalkun a Holy Motors. Vítězové obdrželi nejen finanční ohodnocení, ale také účast v programu INTRO Music Estonia.

Vítěze určila zpětná vazba všech delegátů, kteří se zůčastnili letošního ročníku Tallinn Music Weeku. Rozhodovali se mezi 126 vystuoujícími interprety a hlavním kritériem byl přesvědčivý výkon, jasně rozlišitelný zvuk i mezinárodní potenciál. Nejvíce nominací získal avant-popový zpěvák a producent Mart Avi, kterého delegáti ocenili za inovativní přístup i umělecký přesah. Druhé místo získala folková zpěvačka Mari Kalkun, která okouzlila hudební odborníky svou duchovní silou.


A konečně třetí místo, které letos získala kapela Holy Motors, především za svůj autentický mix dream popu a americany. Šéfredaktor Full Moonu Michal Pařízek na jejich adresu poznamenal: "Motivy shoegaze i westernu jsou jen výchozím bodem pro budování zcela jedinečné atmosféry." Pětičlenná formace letos vydala své debutové album Slow Sundown pod americkým indie labelem Wharf Cat.

Info

Tallinn Music Week
web festivalu

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články