PLAYER FM

Novinky / Úplňkové

Úplňkové

Temný synthpop Orient pro XPLAYMIX

Temný synthpop Orient pro XPLAYMIX

|

Jsou kapely, k jejichž názvu se v médiích téměř automaticky přidává místo, odkud pocházejí. V případě trojice Orient je to pražský Žižkov - jedna z tradičních dělnických čtvrtí, jejíž jméno dodnes vyvolává vágně tísnivý pocit. Totéž se dá říct i o tvorbě tria, které si za krátkou dobu existence stačilo vybudovat poměrně slušné renomé.

Paradoxně se mu to povedlo navzory absenci nějaké oficiální nahrávky, prakticky jen díky několika málo skladbám na SoundCloudu a sérii pověstně intenzivních koncertů. Právě na nich vyznívají naplno těžko definovatelné DIY kvality, které temný synthpop Orient přibližují světu hardcoreových kapel. Jen místo kytar používá trojice syntezátory a bicí pady...


Zásadní roli v budování značky Orient sehrálo Radio Wave - nejprve tu kapela bodovala v hitparádě neobjevených talentů Startér, následně vystoupila na několika rádiem kurátorovaných akcí a nakonec se probojovala až do shortlistu exportní hudební soutěže Czeching. V ní sice nakonec zvítězili Himalayan Dalai Lama, letošní vítězné tažení Orient to ale zpomalit nedokázalo.

Divoký podcast XPLAYMIX v režii Orient obsahuje šestnáct skladeb, které jsou, až na výjimky, seřazeny abecedně, čímž vznikají zajímavé žánrové veletoče - hardcoreové veterány Bad Brains střídají The Beatles, elegantního Petera Gabriela hiphopoví skatologové Supercrooo a jihlavské punkery Hrdinové nové fronty elektronická experimentátorka Holly Herndon. Jak že to říkal George Michael s tím posloucháním bez předsudků?

Info

XPLAYMIX: Orient

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Úplňkové

Full Moon #78 na Spotify

Full Moon #78 na Spotify

redakce |
Hlavním tématem říjnového čísla jsou Nine Inch Nails. Najdete v něm také rozhovory se skupinami Liars, Pacino nebo Protomartyr. Podcast k dispozici.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
blues alive (do 18/11)
beth hart (do 6/11)
struny podzimu (do 9/11)