PLAYER FM

Novinky / Úplňkové

Úplňkové

Temný synthpop Orient pro XPLAYMIX

Temný synthpop Orient pro XPLAYMIX

|

Jsou kapely, k jejichž názvu se v médiích téměř automaticky přidává místo, odkud pocházejí. V případě trojice Orient je to pražský Žižkov - jedna z tradičních dělnických čtvrtí, jejíž jméno dodnes vyvolává vágně tísnivý pocit. Totéž se dá říct i o tvorbě tria, které si za krátkou dobu existence stačilo vybudovat poměrně slušné renomé.

Paradoxně se mu to povedlo navzory absenci nějaké oficiální nahrávky, prakticky jen díky několika málo skladbám na SoundCloudu a sérii pověstně intenzivních koncertů. Právě na nich vyznívají naplno těžko definovatelné DIY kvality, které temný synthpop Orient přibližují světu hardcoreových kapel. Jen místo kytar používá trojice syntezátory a bicí pady...


Zásadní roli v budování značky Orient sehrálo Radio Wave - nejprve tu kapela bodovala v hitparádě neobjevených talentů Startér, následně vystoupila na několika rádiem kurátorovaných akcí a nakonec se probojovala až do shortlistu exportní hudební soutěže Czeching. V ní sice nakonec zvítězili Himalayan Dalai Lama, letošní vítězné tažení Orient to ale zpomalit nedokázalo.

Divoký podcast XPLAYMIX v režii Orient obsahuje šestnáct skladeb, které jsou, až na výjimky, seřazeny abecedně, čímž vznikají zajímavé žánrové veletoče - hardcoreové veterány Bad Brains střídají The Beatles, elegantního Petera Gabriela hiphopoví skatologové Supercrooo a jihlavské punkery Hrdinové nové fronty elektronická experimentátorka Holly Herndon. Jak že to říkal George Michael s tím posloucháním bez předsudků?

Info

XPLAYMIX: Orient

www.xplaylist.cz/XPLAYMIX

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Úplňkové

Full Moon #80 – úplněk po francouzsku

Full Moon #80 – úplněk po francouzsku

redakce |
„Připomíná mi mého otce. Oba jsou provokatéři, i když každý jiným způsobem. Líbí se mi být objektem,“ říká Charlotte Gainsbourg, objekt touhy i femme fatale. Nový Full Moon nejen o…
Full Moon #79 na Spotify

Full Moon #79 na Spotify

redakce |
Hudební doprovod k aktuálnímu číslu Full Moonu #79 pro krátké podzimní večery a ještě kratší noci plné koncertů a dalších radovánek. Sinatra vs Ho99o9. I tak se dá. Beck nebeck.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

We All 18

Klubovna 2. patro, Praha
franz ferdinand (do 9/3)
jazz fest (18/12)
Animal Music (do
Animal Music (do