Zprávy / Pozvánky

The Sonics: pilíře garážového rocku

The Sonics: pilíře garážového rocku

redakce | Zprávy / Pozvánky | 16.10.2015

Když se v 60. letech začala psát historie garážového rocku, The Sonics byli u toho. Bez debat legendární kapela, která vydala svůj přelomový debut už v roce 1965, letos na podzim vyráží do Evropy. V rámci turné se tito kultovní souputníci The Stooges a MC5 zastaví také v pražském klubu Futurum.

The Sonics, parta muzikantů okolo kytaristy a zpěváka Larryho Parypy, vznikli už v roce 1960 v Tacomě ve státě Washington. Byl to právě debut Here Are The Sonics!!! z roku 1965, který svým nekompromisně přímočarým a na tu dobu hodně ostrým a špinavým soundem zajistil kapele důležité místo v rokenrolové historii. Status výjimečné kapely dokázali potvrdit ještě na druhém albu Boom z roku 1966.


Konce šedesátých let se The Sonics nedočkali, jejich hudba ale žila dál. Jako důležitý zdroj inspirace později posloužila takovým kapelám, jako jsou například The Cramps, Dead Boys, Mudhoney nebo Nirvana. K jejich odkazu se ovšem přihlásili také interpreti jako Bruce Springsteen, The White Stripes, The Hives nebo The Black Keys.

Na pódia se The Sonics vrátili v roce 2007. V roce 2015 – po neuvěřitelných padesáti letech od debutu – vydali nové album se stručným názvem This Is The Sonics. Jeden ze základních pilířů rokenrolu vystoupí v pražském klubu Futurum v doprovodu psychedelických The Myrrors z Arizony a pražských garage rockerů Old Folks House.

Info

The Sonics (us)
Support: The Myrrors (us) + Old Folks House
3. 11. 2015 20:00
Futurum Music Bar, Praha
Vstupné: 450,- v předprodeji

www.facebook.com/events/407689476104324
www.facebook.com/The.Original.Sonics
www.facebook.com/futurum
www.facebook.com/riverpromotions

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články