Akce

The Underground Youth se vrací do Prahy

The Underground Youth (uk)
17.02.2017 19:30
Café V lese, Praha

Jejich květnová premiéra v pražském Rock Café ukázala, že při koncertech The Underground Youth z Manchesteru je na co se dívat. Do Prahy se vrací s novým albem What Kind of Dystopian Hellhole Is This?, ze kterého zatím známe dva singly - Amerika a Alice. Album vyjde 15. února, tedy dva dny před druhým pražským koncertem, který proběhne spolu s ostravskými Schwarzprior.

The Underground Youth jsou dnes kapelou, která je jak se říká "kultovní" a jež během svých lysergických cest oťukává všelijaká místa a tvoří tak vazby s fanoušky po celé planetě. Kromě nového alba vydává znovu rozjetý label Fuzz Club také reedici třech jejich starších alb Morally Barren, Voltage a Delirium, které si můžete objednat poprvé i na vinylu. Evropské turné k novému albu má přes 25 koncertů v jednom měsíci a kapela na něj tentokrát nevyráží z Manchesteru, nýbrž z Berlína, kam přesídlila. Jakou měrou přispělo berlínské prostředí zvuku nové desky?


Projekt oživl roku 2008 v rukou Craiga Dyera. Směs temně psychedelických, příjemně vábivých, post punkových tónů a poloh si buduje stále rostoucí, celosvětovou fanouškovskou základnu. Od roku 2012 odjela kapela několik dlouhých turné po Evropě. Vyprodané koncerty i festivalová vystoupení neunikla uším médií, která jejích tvorbu hodnotí kladně. Kapela je věrná svému nezávislému labelu, pod kterým vydala už slušnou řadu úspěšných LP i EP, které vycházejí i v dalších nákladech. Novinky bude možné zakoupit ve stánku kapely na živém koncertě 17. února, který na místě konání nebude chybět.

Večer začne koncertem ostravské elektronické kapely Schwarzprior, která patří k tomu nejvýraznějšímu co tuzemská elektronická scéna nabízí. V jejich hudbě se prolíná synth pop, dark wave a elektro, průlomem byla jejich debutová deska IDDQD v roce 2014. Kapelu založili Tomáš Motal, Edgar Schwarz a Radek Pléha v roce 2009.

Info

The Underground Youth (uk)
Support: Schwarzprior
17. 2. 2017 19:30
Café V lese, Praha

www.facebook.com/events/171928386600980
www.facebook.com/cafevlese

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články