PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Thisnis na Meteorismo Records

Thisnis na Meteorismo Records

|

Thisnis je maďarsko-slovenská improvizační kapela zaměřená na speciální experimentální techniky. Hudbu skupiny můžeme popsat jako meta-žánrové variace. Tato predispozice otevírá koncept tvorby různých písní, hudební poezie, stylů a žánrů během koncertů. Thisnis byl založen během natáčení rozhlasové hry Wernera Fritsche, Shakespeare's Skull v Praze. Skupina je aktivní především v Budapešti. Bubeník Áron Porteleki, akordeonista Ádám Móser a saxofonista Miroslav Tóth také hráli společně ve Funeral Marching Bandu.

Miroslav Tóth se narodil v Bratislavě, nyní žije v Praze. Je autorem čtyř operních děl, několika kompozic a filmové hudby. Je zakladatelem a uměleckým vedoucím improvizačního orchestru Musica falsa et ficta, Funeral Marching Band nebo Dunkeltherapie. Vystupuje také v experimentálních hudebních kapelách: Shibuya Motors, Dunkeltherapie, My Live Evil, E56 nebo Krakow Improvisers Orchestra, Prague Improvisers Orchestra, Ensemble 65 aj.


Áron Porteleki je bubeník a violista z Budapešti narozený v roce 1984. Je aktivním členem experimentální improvizované hudební scény a zásadní osobou budapešťského hudebního undergroundu. Jako hudebník a umělec se věnuje současnému tanci v Maďarsku i v zahraničí. Vystupoval s osobnostmi jako Clayton Thomas, Hilary Jeffery, Akosh S., Mihály Dresch, István Grencsó, Vitor Rua, Andreas Backer aj.

Ádám Móser se narodil v Tatabányi, nyní žije v Budapešti. Ve své hře kombinuje francouzské, židovské, argentinské, balkánské vlivy a cirkusovou atmosféru s prvky experimentální hudby a volné improvizace. Je členem několika formací vedených Belou Agostonem, mimo jiné projektu s Frankem Londonem. Móser byl pozván k účinkování ve free jazzovém projektu slovenského saxofonisty Miroslava Tótha Funeral Marching Band a tato zkušenost vyústila v trvalou spolupráci v několika dalších projektech obou hudebníků, jako je například trio Thisnis.

Info

Thisnis: Variationes Calvariae Locus

www.meteorismo.bandcamp.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

xp recenze

Ikonika - Distractions 80% Ikonika - Distractions
Forest Swords - Compassion 100% Forest Swords - Compassion
Fallgrapp - V hmle 80% Fallgrapp - V hmle
Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora 90% Darkest Hour - Godless Prophets & the Migrant Flora
Budoár staré dámy - Sůl 80% Budoár staré dámy - Sůl
Eminem - Revival 80% Eminem - Revival
Asking Alexandria - Asking Alexandria 80% Asking Alexandria - Asking Alexandria
Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
sofa surfers (do 4/3)
hansard (do nevidim)
colours 2018 (to, co se nemaže)