PLAYER FM

Novinky / Nové desky

Nové desky

Twilight Kid chystají debutové album

Twilight Kid chystají debutové album

|

Vše začalo jako projekt jednoho muže v pokoji Jan Volfa, který psal písně pod svým alter-agem Twilight Kid. Po léta bez úmyslu hudbu veřejně publikovat. Na jaře 2013 se dal dohromady s dlouholetým kamarádem Ivanem Sokolovem, který přivedl Tony Drumlinga a Libora Hybla. Koncertní premiéra se konala na narozeninách společného kamaráda, která se ale později ukázala být i derniérou. V ten samý večer totiž Jan Volf odehrál 4 písňový akustický set se zpěvákem Honzou Tříškou, se kterým objevili fungující chemii, která se stala základem nové formace. S dvojicí začal na demech externě spolupracovat talentovaný multiinstrumentalista Rosťa Sliwka, který nadále zůstává častým spolupracovníkem.

Na jaře 2014 se ke kapele připojil bubeník Honza Pavlíček a v únoru 2015 se ke triu přidal zbytek talentovaných místních hudebníků: Hynek Šturma (klávesy), Radek Večeřa (basa) a Marek Procházka (sólová kytara), který vyrostl v Calgary a s kapelami Deville a Red City Anthem působil na turné po celém US, se vrátil do rodné země, aby se jako poslední připojil k současné formaci Twilight Kid. Stálými koncertními hosty jsou back vokalistky Tereza Kaňková a Sandra Tomoriová.


Kapela měla v úmyslu vydat demo album Another Door, ale když se jí v průběhu nahrávání naskytla možnost spolupráce s legendárním producentem Depeche Mode, HIM nebo Nine Inch Nails, Johnem Fryerem, tak změnila plány na regulérní LP, které vyjde na přelomu roku pod názvem Into the Night. Mastering alba má na starosti další člen hvězdné posádky Maor Appelbaum, který masteroval alba takových hvězd jako Faith No More nebo Limp Bizkit.

Zatímco se Greg Dulli, král rozervaného soulrocku, pomalu přibližuje k branám Lucerna Music Baru, aby předvedl svoje, tentokrát sólové, vystoupení, česká kapela Twilight Kid, které dal jméno, je právě v půlce prací na debutovém albu.

Info

Twilight Kid

www.facebook.com/Twilight-Kid
www.twilight-kid.com

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Nové desky

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do