Zprávy / Nové desky

Twilight Kid chystají debutové album

Twilight Kid chystají debutové album

redakce | Zprávy / Nové desky | 17.02.2016

Vše začalo jako projekt jednoho muže v pokoji Jan Volfa, který psal písně pod svým alter-agem Twilight Kid. Po léta bez úmyslu hudbu veřejně publikovat. Na jaře 2013 se dal dohromady s dlouholetým kamarádem Ivanem Sokolovem, který přivedl Tony Drumlinga a Libora Hybla. Koncertní premiéra se konala na narozeninách společného kamaráda, která se ale později ukázala být i derniérou. V ten samý večer totiž Jan Volf odehrál 4 písňový akustický set se zpěvákem Honzou Tříškou, se kterým objevili fungující chemii, která se stala základem nové formace. S dvojicí začal na demech externě spolupracovat talentovaný multiinstrumentalista Rosťa Sliwka, který nadále zůstává častým spolupracovníkem.

Na jaře 2014 se ke kapele připojil bubeník Honza Pavlíček a v únoru 2015 se ke triu přidal zbytek talentovaných místních hudebníků: Hynek Šturma (klávesy), Radek Večeřa (basa) a Marek Procházka (sólová kytara), který vyrostl v Calgary a s kapelami Deville a Red City Anthem působil na turné po celém US, se vrátil do rodné země, aby se jako poslední připojil k současné formaci Twilight Kid. Stálými koncertními hosty jsou back vokalistky Tereza Kaňková a Sandra Tomoriová.


Kapela měla v úmyslu vydat demo album Another Door, ale když se jí v průběhu nahrávání naskytla možnost spolupráce s legendárním producentem Depeche Mode, HIM nebo Nine Inch Nails, Johnem Fryerem, tak změnila plány na regulérní LP, které vyjde na přelomu roku pod názvem Into the Night. Mastering alba má na starosti další člen hvězdné posádky Maor Appelbaum, který masteroval alba takových hvězd jako Faith No More nebo Limp Bizkit.

Zatímco se Greg Dulli, král rozervaného soulrocku, pomalu přibližuje k branám Lucerna Music Baru, aby předvedl svoje, tentokrát sólové, vystoupení, česká kapela Twilight Kid, které dal jméno, je právě v půlce prací na debutovém albu.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Nenalezeny žádné záznamy.