PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Vánoční Respect Festival bez mezipřistání

Vánoční Respect Festival bez mezipřistání

|

Vánoční Respect Festival představí v Paláci Akropolis hudbu z Demokratické republiky Kongo i Srbska. Konono No. 1 a Disciplin A Kitschme si nenechte ujít již 8. prosince. Z transovních rituálů přímo do elektronických tanečních experimentů bez mezipřistání.

Hudba z Konga je světově proslulá především díky sladkému zpěvu a energií sršícímu kytarovému doprovodu. Styl známý jakou soukous, či konžská rumba však není jediným reprezentantem hudby tohoto kraje. Ještě předtím, než Afrika objevila kytary, vybrnkávali místní muzikanti melodie na kovové jazýčky drnkacích skříněk zvaných likembé. Konono No. 1 používá hned tři takové nástroje, které jsou elektricky snímané a zesilované soundsystémem. Doprovází je industriální rytmika s perkusemi z brzdových bubnů a dalších automobilových částí. Energií nabitý zpěv povzbuzuje tanečníky a vyzývavému rytmu tak neodolá žádné publikum. Tento africký DIY objev se okamžitě stal hitem alternativní scény po celém světě. Sklízí úspěchy nejen na pódiích world music ale i na elektronických, experimentálních a jazzových festivalech. Kapela odehrála turné s holandskými noise-post-punkovým The Ex a do londýnské Royal Festival Hall jej pozvala chicagská „post rocková“ sestava Tortoise.


Skupina Disciplin A Kitschme navazuje na stále nedoceněnou historii jugoslávské new wave scény, která je v nezaslouženém stínu mainstreamových umělců typu Goran Brekovič a balkánských dechovek. Ústřední postavou je Dušan Kojić, známý jako Koya, který před čtyřiceti lety vstoupil do historie revolučním užitím baskytary jako sólového nástroje. Kapela vznikla ještě před jugoslávskou válkou a během nuceného exilu v Londýně vzbudila nadšené recenze na stránkách renomovaných časopisů NME a Billboard. Deník The Times tehdy zařadil Discipline A Kitschme k nejzajímavějším šíleným počinům roku a to především díky propojení tanečních trendů a hard-core rocku. Pověst skupiny tak přilákala renomované hosty (Skip McDonald – Little Axe). Její zvuk stojí na agresivním propojení basy, bicích a zpěvu. Poslední album Again vyšlo v sestavě rozšířené o harfu. Cesta za novými zvukovými kombinacemi tak dostane na pražském koncertě nečekanou dimenzi.


Info

Vánoční Respect Festival
8. 12. 2017 19:00
Palác Akropolis, Praha
www.facebook.com/events/299338570549790

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Brutal Assault s Celeste i Unsane

Brutal Assault s Celeste i Unsane

redakce |
Poslední ​​letošní​​ update kapel​​ na Brutal​​ Assault​​.​​V​​ sestavě​​ jsou​​ nově ​​Dodecahedron, Celeste​​ nebo ​​Full ​​of​​ Hell, ​​kteří ​​nahradí vypadlé Nail…
Rock for People potvrzuje The Prodigy

Rock for People potvrzuje The Prodigy

redakce |
Na divokou jízdu v rytmu The Prodigy se příští léto mohou těšit návštěvníci festivalu Rock for People. Pořadatelé ohlašují ještě Sick Puppies...
Na Pohodě 2018 zahraje také Fink

Na Pohodě 2018 zahraje také Fink

redakce |
Jedna z nejvýraznějších postav elektronického labelu Ninja Tune, písničkář a producent Fin Greenall aka Fink, zahraje na festivalu Pohoda.
Další várka jmen pro CTM 2018

Další várka jmen pro CTM 2018

redakce |
Letošní téma Turmoil naváže na loňský motiv Fear Anger Love. Berlínský CTM Festival potvrzuje Boys Noize, Antwood i Scotta Kellyho z Neurosis.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

franz ferdinand (do 9/3)
jazz fest (18/12)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do