PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Ve Valašském Meziříčí bude krásný den (s British Sea Power)

Ve Valašském Meziříčí bude krásný den (s British Sea Power)

|

Předposlední červnový týden, 20. až 22. června, se ve Valašském Meziříčí uskuteční 31. ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček 2013. Zahraniční hvězdou pátečního večera bude indie-kytarová kapela British Sea Power ze Spojeného Království, která se v Česku představila v roce 2004, a to díky spolupráci s Kateřinou Winterovou z Ecstasy of St. Theresa, ze které vzešla skladba A Lovely Day Tomorrow/Zítra bude krásný den v anglické i české verzi.

Od debutu The Decline of British Sea Power uplynulo deset let. Na svém kontě má kapela celkem pět řadových desek (a dva filmové soundtracky), z nichž ta prozatím poslední vyšla na začátku dubna s názvem Machineries of Joy. British Sea Power tvoří šestice hudebníků: Yan Scott Wilkinson (vokály, kytara), Neil Hamilton Wilkinson (vokály, baskytara), Martin Noble (kytara, klávesy), Matthew Wood (bicí), Abi Fry (viola, klávesy) a Phil Sumner (klávesy, kytara, kornet).

Kritici přirovnávají jejich tvorbu od The Cure a Joy Division až k Pixies a Arcade Fire. Vzhledem k bohatosti tvorby kapely je schopnost ustavičně překvapovat a těšit své posluchače opravdu těžký úkol, avšak i s novým albem kapela dokazuje, že ani v budoucnu nemíní ze svých standardů slevit. „Pokud se do British Sea Power zaposloucháte, zjistíte, že jejich hudba není o určitých místech a opravdu ani o cestě. Místo toho se víc zajímají o energii a jedinečný smysl inspirace,“ říkají pořadatelé Špalíčku.

V předvečer hlavního programu vystoupí v Amfiteátru v parku zámku Kinských český písničkář Jarek Nohavica, kterého bude na pódiu doprovázet skvělý polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Nohavica uvede většinu svých nejznámějších písní a publiku neochudí ani o nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku Tak mě tu máš.

Na šesti scénách Valašského špalíčku se od 20. do 22. června 2013 představí na dalších padesát účinkujících a vystupujících domácích a zahraničních kapel, hudebníků, písničkářů, zpěváků a divadel, mj. Mandrage, dánští VETO, Princess Chelsea z Nového Zélandu, Čankišou, Robert Křesťan a Druhá Tráva, Accolective z Izraele, Cathy Davey z Irska, polští Fair Weather Friends a Diver, Boris Carloff, Please the Trees, Joe Black z Británie, Hangmás z Maďarska nebo divadlo Vosto5.

Info

www.spalicek.kzvalmez.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

The Chemical Brothers na Metronome

The Chemical Brothers na Metronome

redakce |
Britští The Chemical Brothers jsou další ohlášenou hvězdou třetího ročníku Metronome Festivalu Prague, který se uskuteční na pražském Výstavišti.
Brutal Assault s Celeste i Unsane

Brutal Assault s Celeste i Unsane

redakce |
Poslední ​​letošní​​ update kapel​​ na Brutal​​ Assault​​.​​V​​ sestavě​​ jsou​​ nově ​​Dodecahedron, Celeste​​ nebo ​​Full ​​of​​ Hell, ​​kteří ​​nahradí vypadlé Nail…
Rock for People potvrzuje The Prodigy

Rock for People potvrzuje The Prodigy

redakce |
Na divokou jízdu v rytmu The Prodigy se příští léto mohou těšit návštěvníci festivalu Rock for People. Pořadatelé ohlašují ještě Sick Puppies...
Na Pohodě 2018 zahraje také Fink

Na Pohodě 2018 zahraje také Fink

redakce |
Jedna z nejvýraznějších postav elektronického labelu Ninja Tune, písničkář a producent Fin Greenall aka Fink, zahraje na festivalu Pohoda.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
jazz fest (18/12)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
thelma (do 14/1)