PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Ve Valašském Meziříčí bude krásný den (s British Sea Power)

Ve Valašském Meziříčí bude krásný den (s British Sea Power)

|

Předposlední červnový týden, 20. až 22. června, se ve Valašském Meziříčí uskuteční 31. ročník multižánrového festivalu Valašský špalíček 2013. Zahraniční hvězdou pátečního večera bude indie-kytarová kapela British Sea Power ze Spojeného Království, která se v Česku představila v roce 2004, a to díky spolupráci s Kateřinou Winterovou z Ecstasy of St. Theresa, ze které vzešla skladba A Lovely Day Tomorrow/Zítra bude krásný den v anglické i české verzi.

Od debutu The Decline of British Sea Power uplynulo deset let. Na svém kontě má kapela celkem pět řadových desek (a dva filmové soundtracky), z nichž ta prozatím poslední vyšla na začátku dubna s názvem Machineries of Joy. British Sea Power tvoří šestice hudebníků: Yan Scott Wilkinson (vokály, kytara), Neil Hamilton Wilkinson (vokály, baskytara), Martin Noble (kytara, klávesy), Matthew Wood (bicí), Abi Fry (viola, klávesy) a Phil Sumner (klávesy, kytara, kornet).

Kritici přirovnávají jejich tvorbu od The Cure a Joy Division až k Pixies a Arcade Fire. Vzhledem k bohatosti tvorby kapely je schopnost ustavičně překvapovat a těšit své posluchače opravdu těžký úkol, avšak i s novým albem kapela dokazuje, že ani v budoucnu nemíní ze svých standardů slevit. „Pokud se do British Sea Power zaposloucháte, zjistíte, že jejich hudba není o určitých místech a opravdu ani o cestě. Místo toho se víc zajímají o energii a jedinečný smysl inspirace,“ říkají pořadatelé Špalíčku.

V předvečer hlavního programu vystoupí v Amfiteátru v parku zámku Kinských český písničkář Jarek Nohavica, kterého bude na pódiu doprovázet skvělý polský akordeonista a klavírista Robert Kuśmierski. Nohavica uvede většinu svých nejznámějších písní a publiku neochudí ani o nové písně z nejprodávanějšího alba loňského roku Tak mě tu máš.

Na šesti scénách Valašského špalíčku se od 20. do 22. června 2013 představí na dalších padesát účinkujících a vystupujících domácích a zahraničních kapel, hudebníků, písničkářů, zpěváků a divadel, mj. Mandrage, dánští VETO, Princess Chelsea z Nového Zélandu, Čankišou, Robert Křesťan a Druhá Tráva, Accolective z Izraele, Cathy Davey z Irska, polští Fair Weather Friends a Diver, Boris Carloff, Please the Trees, Joe Black z Británie, Hangmás z Maďarska nebo divadlo Vosto5.

Info

www.spalicek.kzvalmez.cz

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

Abrakadabra: PAF odhaluje první jména

Abrakadabra: PAF odhaluje první jména

redakce |
Šestnáctý ročník Přehlídky filmové animace a současného umění zve na minulé i současné obrazové manipulace i premiéry nových projektů klubových světoběžníků.
Vítězem Be2Can je film 120 BPM

Vítězem Be2Can je film 120 BPM

redakce |
Čtvrtý ročník festivalu Be2Can přilákal v Praze 6500 filmových fanoušků a uvedl 12 nejnovějších snímků ze tří prestižních festivalů.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
next festival (do 25/10)
beth hart (do 6/11)
struny podzimu (do 9/11)