Akce

Víc než dechovka: Youngblood Brass Band

Youngblood Brass Band (us)
23.10.2017 20:00
Lucerna Music Bar, Praha

Youngblood Brass Band jsou jedinečná punkově a hiphopově laděná dechová kapela z New Orleans. Desetičlenný soubor vznikl v Madisonu ve státě Wisconsin a nyní jsou jeho členové rozeseti po celých USA (Madison, Brooklyn, Nashville, Minneapolis, Chicago). Od roku 2000 se jim daří fascinujícím způsobem mísit a prolínat na světových pódiích všechny žánry. Na letošní podzim oznámili koncert v pražském Lucerna Music Baru, který se uskuteční 23. října. Vstupenky za 280 Kč + poplatky jsou k zakoupení na pokladně a webu Lucerna Music Baru, na goout.cz a v sítích Tickepro a Ticketportal. Na místě v den koncertu za 380 Kč.

Která jiná kapela se může pochlubit tím, že jejich desky točí špičkoví DJové jako Questlove (z The Roots), že spolupracují s hiphopovými veličinami jako Talib Kweli, že jejich skladby hrají studenstské dechové kapely a klidně si troufnou vystoupit na punkovém festivalu? Která kapela spojuje fanoušky trombónů a hiphopu? Youngblood Brass Band byli headlinery mnoha festivalů po celých USA i v zahraničí, vyprodávali koncerty ve víc než 20 zemích. Viděli je návštěvníci festivalů Roskilde, Glastonbury, Lowlands, Pukkelpop, SXSW, CMJ, North Sea Jazz, WOMAD a dalších.


Debutové album YBBB Unlearn vyšlo v roce 2000, spolupracovali na něm Talib Kweli (undergroundový hit Ya'll Stay Up), Mike Ladd, DJ Skooly a zpěvák Franka Zappy Ike Willis. Následně podepsali smlouvu s Ozone Music NYC, revolučním avantgardním hiphopovým labelem, který představil světu talenty lidí, jako jsou Saul Williams, Company Flow (El-P), Antipop Consortium, Mr. Lif atd. Jejich další album na Ozone z roku 2003 center:level:roar (s dnes dechovkovou klasikou Brooklyn) jim už zajistilo plné sály.

Youngblood vydali další dvě alba na vlastním labelu Layered Music imprint: Live. Places. (2005) a Is That a Riot? (2007), která upevnila jejich popularitu špičkové dechové kapely. YBBB také navštěvují střední a vysoké školy a organizují workshopy a vzdělávací programy o historii New Orleans, jazzové improvizaci, hiphopové kultuře a tvořivosti. Youngblood nyní po pěti letech vydávají nové album Pax Volumi na Tru Thoughts, britském labelu z Brightonu (Alice Russell, Ty, Hot 8). Na desce se jim podařilo zachytit energii a živelnost koncertů - jako by patnáct let čekali, aby mohli vydat takhle našlápnutou desku. Young Blood Brass Band se stali institucí, kapelou, kterou je nutno vidět a slyšet. Divoce tančit je také možné...

Info

Youngblood Brass Band (us)
23. 10. 2017 20:00
Lucerna Music Bar, Praha
Vstupenky v předprodeji za 280 Kč + poplatky, na místě 380 Kč.

www.facebook.com/events/1861147944147725
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články