Zprávy

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

redakce | Zprávy | 01.04.2014

Björk vtrhne na stříbrné plátno
Islandská zpěvačka Björk sice na kontě již pár snímků má, za zmínku stojí například fantasy drama Drawing Restraint 9, které dokázalo rozdělit znalce žánru na dva nesmiřitelné tábory, či muzikál-nemuzikál Tanec v temnotách, kde si střihla hlavní roli. Její nejnovější snímek Biophilia má být však jiného ražení, jedná se o tradičnější koncertní snímek, kterým chce režisér Peter Strickland zaznamenat její turné na podporu stejnojmenného alba, jenže jak známe Björk a její filmový vkus, i tak to bude dost art. Premiéru bude mít 26. dubna na filmovém festivalu v Tribece.


O Dark Side of The Moon psychedeličtější
Psal se rok 2009 a zatímco česká mládež poslouchala singl Boom Boom Pow od Black Eyed Peas, na americké elektro scéně se děly podstatně zajímavější věci. Partička Flaming Lips kolem sebe seskupila ještě pár dalších umělců a dali do kupy cover verzi alba The Dark Side of the Moon od Pink Floyd pojmenovou The Flaming Side of the Moon, která ukázala, že floydovská psychedelie je čajíček. Nyní Flaming Lips toto remixové album připomínají, vydávají ho na 12” vinylu a pouštějí se i do klasického streamu na internetu. Dejte jim šanci a když už nic jiného, ochutnejte jejich podání Money.


2 Late a další od The Cure poprvé živě
Při koncertu v Royal Albert Hall tento víkend, který se konal na podporu charitativní organizace Teenage Cancer Trust, zahráli i The Cure. Představili se dvěma nachlup stejnými setlisty, které se ale od klasických koncertních v mnohém lišily. Setlist složený z 45 songů byl velmi často prokládán raritamu typu Harold and Joe, Never Enough anebo výše zmiňované 2 Late. A v čem že jsou tak unikátní? Jedná se o songy, které The Cure naživo hrají velmi málo (Harold and Joe), nehráli je velmi dlouho (Never Enough) či je dokonce ještě naživo nehráli vůbec (2 Late).


Seznamte se: Lodi & Janek představují první videoklip
Rockově-akustické kytarové duo Lodi & Janek je možná nenápadný, ale o to zajímavější hudební projekt. Hudební portfolio metalem zamořeného pardubicka dokázali protknout jemným folkem s naostřenou kytarou a tajemnými, často lehce nejasnými a zamlženými texty. Nyní se očividně chystají kopnout do vrtule, protože se rozhodli podpořit singl Fata Morgana i videoklipem, ve kterém představují Chrudim z různých úhlů. A taky hází kameny, zasněně se dívají a chodí po kolejích. To už si ale přeberte sami.


Rapová parta Migos se dostala do přestřelky
They didn’t choose the thug live, thug live chose them! Raper tvrdý chleba má, to je snad jasné úplně každému a komu by bylo jen o trochu méně, přesvědčí ho o tom nejnovější incident ze světa temných beatů. Partička Migos se s ničím moc nesere, a tak u sebe očividně bezostyšně nosí zbraně i na svoje vystoupení. Po vystoupení ze čtvrtka na pátek v Miami totiž kolem jejich dodávky projel auto a začalo po nich střílet. Migos neváhali a palbu opětovali. Zprávy o následcích přestřelky se různí – jeden zdroj mluví o jednom postřeleném na straně Migos, jejich manažer však tuto zprávu vyvrací. Sami Migos to na svém Twitteru komentují takto: „Pár zasranejch sráčů mě chtělo poslat pod kytky. Vsaď se, že příště si to dvakrát rozmyslej.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Deltawerk podpořili remixem třetí singl Floexe/Hodge

redakce 23.06.2018

K hledání univerzálních lidských příběhů se nyní ke dvojici Floex a Tom Hodge připojili také holandští elektronici Deltawerk.

Výhledy u Slnko Records

redakce 22.06.2018

Křest společné desky Sisy Fehér a Vladka Mikláše, nová deska Leto s Monikou i podzimní turné projektu Longital Suita.

Colours od Ostrava již za necelý měsíc

redakce 22.06.2018

N.E.R.D s Pharrellem Williamsem na Colours s mnoha tanečníky, Kygo s pyrotechnikou. Dorazí také street dance Bboy Neguin.

Z Tapes chystají vlastní festival

redakce 22.06.2018

Slovenské kazetové vydavatelství Z Tapes chystí v Trnavě svůj vlastní minifestival. Šestice interpretů, lo-fi bedroom pop.

Československé trio Neřvi mi do ucha vydává První album

redakce 22.06.2018

První album vychází ve spolupráci s producentem Tomášem Tkáčem (Pris) a jeho novým nezávislým českým labelem Divnosti.

Představuje se Film Moon

redakce 21.06.2018

Mimořádné číslo měsíčníku Full Moon vychází u příležitosti 44. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště.

Everlast v Praze nově i nostalgicky

redakce 21.06.2018

Everlast se vrací do Prahy a nebude to jen tak obyčejný návrat. Čekejte nostalgii i představení zbrusu nové studiové desky.

Hibernující MAVA vydává benefiční desku

redakce 21.06.2018

Na benefičním labelu Coffee Breath Records vyšla nahrávka instrumentálního dua MAVA, personálně propojeného s Or.

Nejhvězdnější sestava v historii Czech Music Crossroads

redakce 21.06.2018

Chris Eckman, Cheikh Lô, J. P. Muchow, Beata Hlavenková, Emika, Ivan Duran, Michal Brenner a další se zúčastní konference a povedou workshopy na Czech Music Crossroads.

Jazz Groove Brno přidává další jména

redakce 20.06.2018

Svou brněnskou premiéru si odbudou Kennedy Administration s jediným současným českým držitelem ceny Grammy Ondřejem Pivcem. Jazz Groove Brno.