PLAYER FM

Novinky

Novinky

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

|

Björk vtrhne na stříbrné plátno
Islandská zpěvačka Björk sice na kontě již pár snímků má, za zmínku stojí například fantasy drama Drawing Restraint 9, které dokázalo rozdělit znalce žánru na dva nesmiřitelné tábory, či muzikál-nemuzikál Tanec v temnotách, kde si střihla hlavní roli. Její nejnovější snímek Biophilia má být však jiného ražení, jedná se o tradičnější koncertní snímek, kterým chce režisér Peter Strickland zaznamenat její turné na podporu stejnojmenného alba, jenže jak známe Björk a její filmový vkus, i tak to bude dost art. Premiéru bude mít 26. dubna na filmovém festivalu v Tribece.


O Dark Side of The Moon psychedeličtější
Psal se rok 2009 a zatímco česká mládež poslouchala singl Boom Boom Pow od Black Eyed Peas, na americké elektro scéně se děly podstatně zajímavější věci. Partička Flaming Lips kolem sebe seskupila ještě pár dalších umělců a dali do kupy cover verzi alba The Dark Side of the Moon od Pink Floyd pojmenovou The Flaming Side of the Moon, která ukázala, že floydovská psychedelie je čajíček. Nyní Flaming Lips toto remixové album připomínají, vydávají ho na 12” vinylu a pouštějí se i do klasického streamu na internetu. Dejte jim šanci a když už nic jiného, ochutnejte jejich podání Money.


2 Late a další od The Cure poprvé živě
Při koncertu v Royal Albert Hall tento víkend, který se konal na podporu charitativní organizace Teenage Cancer Trust, zahráli i The Cure. Představili se dvěma nachlup stejnými setlisty, které se ale od klasických koncertních v mnohém lišily. Setlist složený z 45 songů byl velmi často prokládán raritamu typu Harold and Joe, Never Enough anebo výše zmiňované 2 Late. A v čem že jsou tak unikátní? Jedná se o songy, které The Cure naživo hrají velmi málo (Harold and Joe), nehráli je velmi dlouho (Never Enough) či je dokonce ještě naživo nehráli vůbec (2 Late).


Seznamte se: Lodi & Janek představují první videoklip
Rockově-akustické kytarové duo Lodi & Janek je možná nenápadný, ale o to zajímavější hudební projekt. Hudební portfolio metalem zamořeného pardubicka dokázali protknout jemným folkem s naostřenou kytarou a tajemnými, často lehce nejasnými a zamlženými texty. Nyní se očividně chystají kopnout do vrtule, protože se rozhodli podpořit singl Fata Morgana i videoklipem, ve kterém představují Chrudim z různých úhlů. A taky hází kameny, zasněně se dívají a chodí po kolejích. To už si ale přeberte sami.


Rapová parta Migos se dostala do přestřelky
They didn’t choose the thug live, thug live chose them! Raper tvrdý chleba má, to je snad jasné úplně každému a komu by bylo jen o trochu méně, přesvědčí ho o tom nejnovější incident ze světa temných beatů. Partička Migos se s ničím moc nesere, a tak u sebe očividně bezostyšně nosí zbraně i na svoje vystoupení. Po vystoupení ze čtvrtka na pátek v Miami totiž kolem jejich dodávky projel auto a začalo po nich střílet. Migos neváhali a palbu opětovali. Zprávy o následcích přestřelky se různí – jeden zdroj mluví o jednom postřeleném na straně Migos, jejich manažer však tuto zprávu vyvrací. Sami Migos to na svém Twitteru komentují takto: „Pár zasranejch sráčů mě chtělo poslat pod kytky. Vsaď se, že příště si to dvakrát rozmyslej.“

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Novinky

3 x Coals = Brno, Praha, Ostrava

3 x Coals = Brno, Praha, Ostrava

redakce |
Coals jsou vzácným úkazem nejenom na domácí scéně a stejně výjimečné je i jejich živé vystoupení. Těšit se na ně můžeme kde?
Heinl & Steklík: Partitury pro GM

Heinl & Steklík: Partitury pro GM

redakce |
V Domě Gustava Mahlera v Jihlavě bude vernisáží zahájena výstava výtvarníků Annegret Heinl a Jana Steklíka připravená přímo pro tyto prostory.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
Animal Music (do