Zprávy

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

redakce | Zprávy | 01.04.2014

Björk vtrhne na stříbrné plátno
Islandská zpěvačka Björk sice na kontě již pár snímků má, za zmínku stojí například fantasy drama Drawing Restraint 9, které dokázalo rozdělit znalce žánru na dva nesmiřitelné tábory, či muzikál-nemuzikál Tanec v temnotách, kde si střihla hlavní roli. Její nejnovější snímek Biophilia má být však jiného ražení, jedná se o tradičnější koncertní snímek, kterým chce režisér Peter Strickland zaznamenat její turné na podporu stejnojmenného alba, jenže jak známe Björk a její filmový vkus, i tak to bude dost art. Premiéru bude mít 26. dubna na filmovém festivalu v Tribece.


O Dark Side of The Moon psychedeličtější
Psal se rok 2009 a zatímco česká mládež poslouchala singl Boom Boom Pow od Black Eyed Peas, na americké elektro scéně se děly podstatně zajímavější věci. Partička Flaming Lips kolem sebe seskupila ještě pár dalších umělců a dali do kupy cover verzi alba The Dark Side of the Moon od Pink Floyd pojmenovou The Flaming Side of the Moon, která ukázala, že floydovská psychedelie je čajíček. Nyní Flaming Lips toto remixové album připomínají, vydávají ho na 12” vinylu a pouštějí se i do klasického streamu na internetu. Dejte jim šanci a když už nic jiného, ochutnejte jejich podání Money.


2 Late a další od The Cure poprvé živě
Při koncertu v Royal Albert Hall tento víkend, který se konal na podporu charitativní organizace Teenage Cancer Trust, zahráli i The Cure. Představili se dvěma nachlup stejnými setlisty, které se ale od klasických koncertních v mnohém lišily. Setlist složený z 45 songů byl velmi často prokládán raritamu typu Harold and Joe, Never Enough anebo výše zmiňované 2 Late. A v čem že jsou tak unikátní? Jedná se o songy, které The Cure naživo hrají velmi málo (Harold and Joe), nehráli je velmi dlouho (Never Enough) či je dokonce ještě naživo nehráli vůbec (2 Late).


Seznamte se: Lodi & Janek představují první videoklip
Rockově-akustické kytarové duo Lodi & Janek je možná nenápadný, ale o to zajímavější hudební projekt. Hudební portfolio metalem zamořeného pardubicka dokázali protknout jemným folkem s naostřenou kytarou a tajemnými, často lehce nejasnými a zamlženými texty. Nyní se očividně chystají kopnout do vrtule, protože se rozhodli podpořit singl Fata Morgana i videoklipem, ve kterém představují Chrudim z různých úhlů. A taky hází kameny, zasněně se dívají a chodí po kolejích. To už si ale přeberte sami.


Rapová parta Migos se dostala do přestřelky
They didn’t choose the thug live, thug live chose them! Raper tvrdý chleba má, to je snad jasné úplně každému a komu by bylo jen o trochu méně, přesvědčí ho o tom nejnovější incident ze světa temných beatů. Partička Migos se s ničím moc nesere, a tak u sebe očividně bezostyšně nosí zbraně i na svoje vystoupení. Po vystoupení ze čtvrtka na pátek v Miami totiž kolem jejich dodávky projel auto a začalo po nich střílet. Migos neváhali a palbu opětovali. Zprávy o následcích přestřelky se různí – jeden zdroj mluví o jednom postřeleném na straně Migos, jejich manažer však tuto zprávu vyvrací. Sami Migos to na svém Twitteru komentují takto: „Pár zasranejch sráčů mě chtělo poslat pod kytky. Vsaď se, že příště si to dvakrát rozmyslej.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Death From Above poprvé v Česku

redakce 20.04.2018

Noise kytarový projekt představí své nové album Outrage! Is Now, na kterém glosuje současné společensko-politické dění.

Tělo do uniformy na The Body s Uniform

redakce 20.04.2018

Chip King a Lee Buford jsou dva chlápci, kterým se daří spojit metalový konstrukt s bolestivě vznětlivou směsí samplerů a syntezátorů.

La Coka Nostra se vrací do Prahy

redakce 19.04.2018

Nejlepší věci se formují nenadále. Prosby byly vyslyšeny a po velice dlouhé přestávce se La Coka Nostra vrací do Prahy...

Gergaz vydá kompilaci k deseti letům

redakce 19.04.2018

K deseti letům existence slovenského vydavatelství Gergaz vychází kompilace příznačně nazvaná GERGAZ 2008 - 2018 (the Locals).

Kolínský Majáles nabídne warm up

redakce 19.04.2018

Vystoupí lokální Vilémova kapela, která vznikla po rozpadu kutnohorských The Crushers, i pražská čveřice Good Times Only.

Dalekko vydávají album Hudba budoucnosti

redakce 19.04.2018

Nové album se obešlo bez hostů, zelenou dostala chuť experimentovat se žánry i písňovými formami.

Folkové prázdniny po britsku

redakce 18.04.2018

Hned tři mimořádní představitelé britské folkové scény míří letos do Náměště na Folkové prázdniny.

Einar Stray Orchestra v Akropoli

redakce 18.04.2018

Po čtyřech letech se do Prahy vrací norská skupina Einar Stray Orchestra se svými písničkovými eposy a také norští Flunk.

Fallgrapp doplní Himalayan Dalai Lama

redakce 18.04.2018

Himalayan Dalai Lama na koncertě poprvé představí skladby z připravované desky s kompletně novou živou performance...

Procházka XY představí bratislavské umělce

redakce 18.04.2018

Ve čtvrtek se bude v Olomouci konat již čtvrtý ročník kultovní procházky vernisážemi XY 2018.