Zprávy

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

Vidlema a sítem: Björk, Flaming Lips, The Cure

redakce | Zprávy | 01.04.2014

Björk vtrhne na stříbrné plátno
Islandská zpěvačka Björk sice na kontě již pár snímků má, za zmínku stojí například fantasy drama Drawing Restraint 9, které dokázalo rozdělit znalce žánru na dva nesmiřitelné tábory, či muzikál-nemuzikál Tanec v temnotách, kde si střihla hlavní roli. Její nejnovější snímek Biophilia má být však jiného ražení, jedná se o tradičnější koncertní snímek, kterým chce režisér Peter Strickland zaznamenat její turné na podporu stejnojmenného alba, jenže jak známe Björk a její filmový vkus, i tak to bude dost art. Premiéru bude mít 26. dubna na filmovém festivalu v Tribece.


O Dark Side of The Moon psychedeličtější
Psal se rok 2009 a zatímco česká mládež poslouchala singl Boom Boom Pow od Black Eyed Peas, na americké elektro scéně se děly podstatně zajímavější věci. Partička Flaming Lips kolem sebe seskupila ještě pár dalších umělců a dali do kupy cover verzi alba The Dark Side of the Moon od Pink Floyd pojmenovou The Flaming Side of the Moon, která ukázala, že floydovská psychedelie je čajíček. Nyní Flaming Lips toto remixové album připomínají, vydávají ho na 12” vinylu a pouštějí se i do klasického streamu na internetu. Dejte jim šanci a když už nic jiného, ochutnejte jejich podání Money.


2 Late a další od The Cure poprvé živě
Při koncertu v Royal Albert Hall tento víkend, který se konal na podporu charitativní organizace Teenage Cancer Trust, zahráli i The Cure. Představili se dvěma nachlup stejnými setlisty, které se ale od klasických koncertních v mnohém lišily. Setlist složený z 45 songů byl velmi často prokládán raritamu typu Harold and Joe, Never Enough anebo výše zmiňované 2 Late. A v čem že jsou tak unikátní? Jedná se o songy, které The Cure naživo hrají velmi málo (Harold and Joe), nehráli je velmi dlouho (Never Enough) či je dokonce ještě naživo nehráli vůbec (2 Late).


Seznamte se: Lodi & Janek představují první videoklip
Rockově-akustické kytarové duo Lodi & Janek je možná nenápadný, ale o to zajímavější hudební projekt. Hudební portfolio metalem zamořeného pardubicka dokázali protknout jemným folkem s naostřenou kytarou a tajemnými, často lehce nejasnými a zamlženými texty. Nyní se očividně chystají kopnout do vrtule, protože se rozhodli podpořit singl Fata Morgana i videoklipem, ve kterém představují Chrudim z různých úhlů. A taky hází kameny, zasněně se dívají a chodí po kolejích. To už si ale přeberte sami.


Rapová parta Migos se dostala do přestřelky
They didn’t choose the thug live, thug live chose them! Raper tvrdý chleba má, to je snad jasné úplně každému a komu by bylo jen o trochu méně, přesvědčí ho o tom nejnovější incident ze světa temných beatů. Partička Migos se s ničím moc nesere, a tak u sebe očividně bezostyšně nosí zbraně i na svoje vystoupení. Po vystoupení ze čtvrtka na pátek v Miami totiž kolem jejich dodávky projel auto a začalo po nich střílet. Migos neváhali a palbu opětovali. Zprávy o následcích přestřelky se různí – jeden zdroj mluví o jednom postřeleném na straně Migos, jejich manažer však tuto zprávu vyvrací. Sami Migos to na svém Twitteru komentují takto: „Pár zasranejch sráčů mě chtělo poslat pod kytky. Vsaď se, že příště si to dvakrát rozmyslej.“

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články

Trio Vees vydává našláplou a syrovou desku

redakce 19.02.2018

Po šesti letech představuje jihočeské indierockové trio album s příznačným názvem No Way Back.

Bleib Modern živě doplní Sýček

redakce 19.02.2018

Němečtí Bleib Modern aktuálně jednou turné ke své čtvrté řadové desce. V Praze je doplní Sýček, kteří stihli novou desku vydat už vloni.

Mara Jade (nejen) pro zlomená srdce

redakce 19.02.2018

Svou aktuální nahrávku Na zlomený srdce vedeš přijede představit Mara Jade. Melancholický postrock s vlivem emotivního hardcoru.

Metallica přiveze do Prahy novou desku

redakce 19.02.2018

Jedna z komerčně nejúspěšnějších rockových kapel v hudební historii přiveze svou poslední desku Hardwired... To Self-Destruct také do Prahy.

Chladné ozvěny severu: Jääportit

redakce 19.02.2018

Hudební výraz projektu od ryze ambientních počátků postupně vstřebává prvky spřízněných stylů, především postrocku a severské elektroniky.

The Pau na českém turné

redakce 18.02.2018

Paulinina talentu a nápřahu si všimli i polští hudební publicisté. The Pau nominovali do první desítky ankety Sanki 2018.

Festival Jazzkaar nabízí kompletní program

redakce 18.02.2018

Mezinárodní hudební Festival Jazzkaar v estonském Tallinnu představil kompletní program letošního ročníku. V jeho čele je zpěvačka Laura Mvula.

Elbe tichem i pohnutými osudy Sudet

redakce 18.02.2018

Projekt Elbe je inspirovaný zmizením stejnojmenné osady poblíž Nových Losin na Jesenicku. Album Sudety vyšlo v limitované edici...

Sólové středy uvedou tři hudebníky

redakce 18.02.2018

Sólové středy připadají vždy na každou poslední středu v měsíci. Poprvé Annabelle Plum, Iveta Plná (Poprvé a za peníze) a Jana Jirucha.

The Toxic Avenger oslaví desetiletku

redakce 18.02.2018

Jeho česká klubová premiéra bude zároveň oslavou dekády trvající hudební kariéry progresivního producenta elektro-dance skladeb...