Zprávy / Festivalové

Vize, vizionáři a PJ Harvey na festivalu OFF

Vize, vizionáři a PJ Harvey na festivalu OFF

redakce | Zprávy / Festivalové | 03.03.2017

V pravidelném doplňování letošního line-upu pokračuje i katovický OFF Festival. Jestliže před nedávnem přivítal hudební alternativu v podání osobitých žen, tentokrát sázka padá na hudební vizionáře v čele s další ženou - PJ Harvey. Mezi potvrzenými však nebudou chybět ani Talib Kweli, Kwadrofonik a Artur Rojek, Helado Negro nebo Group A.

Je vynikající básnířkou, skladatelkou, multiinstrumentalistou, zpěvačkou i nepřehlédnutelnou a charismatickou jevištní umělkyní. Umělkyní, která je respektována i obdivována ve všech svých tvůrčích inkarnacích. Od hrubých postpunkových začátků, až po dnešní výrazovou intimitu prezentovanou na deskách Let English Shake a The Hope Six Demolition Project. PJ Harvey bude bezpochyb jednou z ozdob letošního ročníku OFF Festivalu.


Brooklinský raper a aktivista Talib Kweli se do širšího podvědomí zapsal jako polovina dua Black Star. Jako sólista však debutoval albem Quality, kterým potvrdil, že jeho cit pro technickou finesu a hudební povědomí je stejně uvědomělý, jako jeho politická angažovanost. S polskými hudebními vizionáři Kwadrofonik spojí své síly zpěvák a zároveň umělecký ředitel festivalu Artur Rojek. Společně představí svou verzi Industrial Symphony No. 1, kterou složil Angelo Badalamenti ve spolupráci s Davidem Lynchem.

Roberto Carlos Lange alias Helado Negro, na Floridě narozený syn ekvádorských imigrantů, dokazuje na svém novém albu Private Energy, že je majitelem jednoho z nejosobitějších hlasů na současné synthpopové scéně. V Berlíně usazané jamajské duo Group A zase kombinuje avantgardní hudbu s poezií, performancí a malbou. Improvizace, techno, noise, vše transformované do jednoho nekonečného vizuálního experimentu.

Info

OFF Festival 2017
4. - 6. 8. 2017
Katowice, Polsko

www.facebook.com/offfestival
www.off-festival.pl

Foto © Tomáš Krist

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články