Zprávy / Nové desky

Vložte Kaplan Bros.

Vložte Kaplan Bros.

redakce | Zprávy / Nové desky | 07.10.2014

Kaplan Bros., nový vítr tuzemské elektronické scény, vydává po letech nenápadné existence dlouhohrající debut. Eponymní deska vyjde 6. listopadu 2014 zároveň s hudebním magazínem Full Moon a bratři Kaplanovi, kteří v současnosti tvoří také polovinu kapely Vložte kočku, ji pokřtí 12. listopadu ve vršovickém klubu Basement a o den později také v brněnském Kabinetu múz. Zatímco v Praze je doprovodí značkou Landmine Alert spříznění Mutanti hledají východisko, v Brně jim cestičku vymetou Kittchen a australská písničkářka Susie Stapleton.

„Kaplan Bros. spojují rytmiku Holy Fuck, naléhavost Fuck Buttons a experimentálnost Battles,“ píše se v jednom z článků, jejichž autoři se shodují, že Kaplan Bros. se vyplatí v budoucnu sledovat. Noise-popová sourozenecká dvojice Cyril a Kryštof Kaplanovi má pestrou minulost. Pódium sdíleli mj. s Jambinai, Qui nebo 65daysofstatic, zahráli si na letošních Colours of Ostrava i United Islands, vyhráli talentovou soutěž 1BAND2PLAY, byli nominováni do ankety o nejnadějnější českou kapelu pro export v projektu ČRo Czeching a právě dokončili videotrilogii z branického mostu, ve které je k vidění, ale především slyšení (v rámci živých session Landmine Alert) trojice skladeb porQ, Why a Cured.


„Vložte půl kočky a dostanete Kaplan Bros. Půlka kočky není mrzák, ani kočkopes, ale elektronika a bicí. Analog šuká digitál a někde v kopulaci se schovává gameboy a spolu s ním 8-bitové melodie. Narozdíl od Kočky zpěv téměř absentuje a když už něco Kryštof pronese, tak zkresleným hlasem, za což nese vinu vokalizér. Cyril mlátí do bicích matematické vzorce nebo si vyťukává v binárním kódu román, o kterém ještě nikomu neřekl a nechce, aby si ho někdo přečetl, dokud není hotový. Silným poutačem zraku je bezpochyby také dřevěný case, co vypadá jako truhla z půdy, ve kterém má Kryštof schované všechny svoje krabičky a udělátka. Jestli v blízké nebo daleké budoucnosti nebudou mít bratři Kaplanovi hudbu v nějaké indie videohře, svět se asi vážně posral.“ (David Vo Tien, Full Moon)

Info

Kaplan Bros. - křest desky
středa 12.11.2014 @ Basement, Praha w. Mutanti hledají východisko
čtvrtek 13.11.2014 @ Kabinet múz, Brno w. Kittchen, Susie Stapleton (aus)

www.facebook.com/pages/Kaplan-Bros/589161137857859
www.landminealert.org/kaplanbros
www.fullmoonmagazine.cz

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články