Akce

Volosi přiváží hudbu z polských Karpat

Volosi (pl)
20.05.2017 19:30
Domovina, Praha

Polský smyčcový kvintet Volosi přiveze v květnu do Prahy zcela originální zvuk kombinující ve vzájemném dialogu hudební tradice polských Karpat s přístupem klasicky vzdělaných hudebníků. Tato přátelská hudební konfrontace obou křídel kapely ústí ve zcela současnou world music s nádechy rocku i jazzu.


Ve své současné sestavě (Krzysztof Lasoń – housle, Zbigniew Michałek – housle, Jan Kaczmarzyk – viola, gajdy, Stanisław Lasoń – violoncello, Robert Waszut – kontrabas) kapela působí od roku 2010 a jejich stejnojmenné album z roku 2012 se stalo senzací na současné world music scéně - umístilo se mezi TOP 20 ve World Music Charts Europe - a kapela je od té doby na nepřetržitém turné.


VOŁOSI díky své hudební brilanci a neskutečné energii sklízí úspěchy jak u kritiků, tak u posluchačů po celém světě; dokáží nadchnout obecenstvo hudebních festivalů i klasických koncertních síní.

V roce 2015 vydali své druhé album Nomadism, které 20. května představí v holešovické Domovině pod taktovkou Jazz Meets World.

Info

Volosi (pl)
20.5.2017, Domovina, Praha
www.jmw.cz
www.facebook.com/events/353559648354155/

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články