PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Výbušné kubánské doutníky Jara Milka & The Cubalkanics

Výbušné kubánské doutníky Jara Milka & The Cubalkanics

|

Kubánský balkán? Balkánská Kuba? Protimluv či dobře zvládnutý eklektismus? Možná od všeho trochu. Faktem je, že vycházející hvězda world music má jméno Jaro Milko & The Cubalkanics. Snoubení stylu cumbia a neméně horkokrevných balkánských rytmů je totiž v pojetí Cubalkanics až vysoce nakažlivé.

Projekt kytaristy Jara Milka se zrodil před čtyřmi lety ve Švýcarsku a je bezesporu mírným paradoxem, že Milkovi rodiče emigrovali kvůli režimu z Československa, aby jejich syn později svou hudbou opěvoval Kubu. Je v tom ukrytá i značná dávka nostalgie. Prvotní myšlenka na ztvárňování kubánské hudby se zrodila právě při návštěvě „ostrova svobody“, kde se Jaro setkával s předměty a atmosférou svého dětství, všudypřítomným oldschoolovým designem, který vídával jako pachole. Ale to byly zatím jen hudební nápady, rozhodnutí přišlo během turné po USA spolu s Firewater, když auto opanovala cumbia kompilace, do které se všichni zamilovali.


Sám Milko začínal v dětství na klasickou kytaru, poté přešel na elektrickou, v mládí se vydováděl na punku i rocku, až skončil u jazzu, avantgardy a nakonec také balkánu ve skupině Prekmurski Kavbojci. Často těžil vychytávky z repertoáru Django Reinhardta a svou poctu Kubě založil právě na kytaře v doprovodu varhan, bicích, perkusí a trombónu. Překvapivě chybí basa, s čímž se vcelku hravě popral trombonista Luke Briggen, který některé basové party převzal.


V muzice Milkových Cubalkanics převládá šedesátkový a sedmdesátkový feeling, Jarova klouzavá kytara, latina mírně šmrncnutá ska, která vás roztančí během několika vteřin. Texty a hudba pochází výhradně z Jarovy dílny, kromě Briggena jsou členy kapely také Eric Gilson, Eric Gut a Ines Brodbeck. Jejich velebený, svěží a nadmíru chytlavý debut Cigarros Explosivos! budete mít konečně možnost vidět naživo i v Praze, a to přímo na lodi Kristian Marco ukotvené u vltavské Náplavky, nebo 11. července na festivalu Colour Meeting v Poličce.

Info

Jaro Milko & The Cubalkanics (ch)
7. 6. 2014 19:00 Kristian Marco, Praha

11.7.2014 Colour Meeting, Polička

http://www.cubalkanics.com

https://www.facebook.com/events/1487868508111088/?fref=ts

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

Říjnový temnovečer s OvO a Velo

Říjnový temnovečer s OvO a Velo

redakce |
Jako třetí z říjnových temnovečírků nás již potřetí čekají italští šamani OvO a doplní je chebští Velo a nejen kvůli tomu aby se to rýmovalo...
Live on Stage: Aldous Harding

Live on Stage: Aldous Harding

redakce |
Koncertní sérii Live on Stage organizuje vídeňský Haus der Musik. Tentokráte pozvali novozélandský písničkársky zázrak Aldous Harding.

xp recenze

Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters
Liam Gallagher - As You Were 70% Liam Gallagher - As You Were
Imodium - Element 80% Imodium - Element
Hurts - Desire 80% Hurts - Desire
Kamasi Washington - Harmony Of Difference 90% Kamasi Washington - Harmony Of Difference
Olympic - 66 nej + 1 80% Olympic - 66 nej + 1

Akce

mfdf (do 29/10)
kino brasil (do 5/11)
blues alive (do 18/11)
bluefest (do 13/11)
struny podzimu (do 9/11)