PLAYER FM

Novinky / Předbíháme

Předbíháme

Vymítání Swans znovu na podzim, a s Pharmakon

Vymítání Swans znovu na podzim, a s Pharmakon

|

Swans, kapela, která si za prvních patnáct let svojí existence (1982 - 1997) vydobyla status kultu a legendy a za níž by fanoušci rádi dali kus masa z vlastního těla. Kapela, která se pak na víc než dekádu uložila ke spánku, aby se v roce 2010 znovu zrodila v ještě větší síle a oslovila svojí hudbou další generaci posluchačů. Kdo zažil zvukový očistec a současně neopakovatelnou naléhavost koncertů Swans právě v posledních letech, už nikdy nezapomene. Triumfální návrat, vynikající poslední dvě alba... dá se vůbec ještě udělat další krok, jenž by dával smysl?

Jenže tohle jsou přece Swans. Nic normálního, předvídatelného ani standardního není na pořadu dne, běžná měřítka neplatí. Seskupení okolo impozantním způsobem „stárnoucího“ Michaela Giry přichází v těchto dnech s novým albem To Be Kind, jež se podobně jako jeho tvůrci vzpírá zařazení do jakýchkoliv kategorií. Nezničitelní inovátoři servírují posluchačům opět více než dvě(!) hodiny hudby na ploše vinylového trojalba (případně dvojitého CD). Album To Be Kind vyšlo v pondělí 12. května 2014 tradičně u vlastního Girova labelu Young God Records, ale poprvé celosvětově také s mohutnou distribuční a promo podporou Mute Records. A pár dní po jeho vydání pak začíná další světové turné Swans, jehož evropská kontinentální část přijde na řadu na podzim. Do Prahy se Swans vrátí v pondělí 20. října a stejně jako před dvěma lety vystoupí v proslulém Lucerna Music Baru.

Co můžeme očekávat? Každopádně víc než pouhý koncert: rituální očistu zvukem pod vedením jedinečného kazatele Michaela Giry, hudbu, která ovládne tělo i mysl všech přítomných. Kdo to už zažil, chce znovu. Kdo Swans ještě neviděl, neodejde stejný jako dříve.


A pozor, jako obvykle, i tentokrát Michael Gira pečlivě dbá se svými Swans na to, kdo se na turné představí jako jejich support. Na úseku, do něhož spadá tentokrát Praha, to bude mladá newyorská hluková experimentátorka Margaret Chardiet alias Pharmakon, jejíž loňské album Abandon na značce Sacred Bones Records zaznamenalo na světové hudební scéně značný ohlas a pozdvižení a my se o to víc máme nač těšit, neboť právě na koncertě Swans vystoupí Pharmakon v ČR vůbec poprvé.

Info

Swans (us) + Pharmakon (us)
17. 10. 2014, Arena, Vídeň
20. 10. 2014, Lucerna Music Bar, Praha

Vstupenky na pražský koncert Swans + Pharmakon můžete zakoupit za 550 CZK v předprodejních sítích Eventim, Tickepro, Ticketportal a Ticketstream (tam všude plus obvyklé distribuční poplatky), dále pak bez poplatků na pokladně Lucerna Music Baru, v obchodě Rekomando a on-line na webu Silver Rocket zde. Zbylé vstupenky budou případně k dispozici na místě v den koncertu za 660 CZK. Kapacita klubu je pro tento koncert omezena na 900 vstupenek.

http://www.scrapesound.org
http://www.silver-rocket.org
http://www.musicbar.cz
http://younggodrecords.com/pages/swans

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Předbíháme

Longital uvádzajú nove video

Longital uvádzajú nove video

redakce |
Autorka klipu Spokojná a sýta Michaela Mašánová je majsterkou príbehu a gradácie minimalistickými prostriedkami. Poslouchejte a dívejte se Longital.
VR/Nobody proudí

VR/Nobody proudí

redakce |
Noc, kluby, láska, vztahy, bolest, hořkost, prázdnota. To všechno zavěšené v pavučině nokturnální elektroniky. VR/Nobody.

xp recenze

Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II. 80% Lucie Bílá - Bílé vánoce Lucie Bílé II.
Pink - Beautiful Trauma 80% Pink - Beautiful Trauma
Boris Carloff - The Solipsist 90% Boris Carloff - The Solipsist
Hentai Corporation  - Intracellular Pets 80% Hentai Corporation - Intracellular Pets
A-ha - MTV Unplugged 90% A-ha - MTV Unplugged
Marilyn Manson - Heaven Upside Down 70% Marilyn Manson - Heaven Upside Down
The Rasmus - Dark Matters 70% The Rasmus - Dark Matters

Akce

baset (do jak to pude)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)