Zprávy / Festivalové

Za hudbou na pastvu NaKaši

Za hudbou na pastvu NaKaši

redakce | Zprávy / Festivalové | 30.06.2018

Za velikou zelenou loukou táhnoucí se dobrý půlkilometr do mírného svahu zapadá oranžově žhnoucí slunce. Je středa pozdě večer a v nedalekém Petrově, nenápadné vesnici strážené zeleným kopcem, je už notnou chvíli ticho a klid. My zatím ve spěchu finišujeme stavbu dřevěné konstrukce baru, stloukáme koše na tříděný odpad a doufáme, že nezačne pršet. Je červenec 2017, předvečer začátku pátého ročníku NaKaši festu. Letos se tahle akce vrací pošesté a opět má svým programem rozhodně co nabídnout.

Počátky NaKaši festu byly hodně skromné. Začal jako oslava narozenin svého zakladatele a jmenovce, Adama Kaše, který donedávna působil i jako hlavní organizátor festivalu. První ročník navštívila jen malá partička převážně pražských šťastlivců, kteří si společně poseděli na louce za Adamovým rodným Petrovem u Prahy a zahráli pár koncertů se svými kapelami. Netrvalo ale dlouho, než si Adam s dalšími uvědomil potenciál takové sešlosti na louce jen kousek od Prahy, bez problémů dostupné vlakem nebo autobusem. Tak se zrodila idea NaKaši festu jako každoroční kulturní události, která v létě nabídne v poklidném venkovském prostředí – kde se po většinu roku pase stádo krav – už o dost méně poklidnou party, line-up plný zajímavých současných jmen převážně alternativní české hudební scény a bohatý doprovodný program.

Po loňském ročníku, kdy se o zábavu postarali headlineři jako Prago Union, Rocky Leon nebo Fast Food Orchestra, jsme se kvůli obměně ve vedení rozhodli vsadit na mladší generace hudebníků, ještě neustálených v chaotické líhni české hudební scény. To vše se děje za účelem smazání mezery mezi „velkými jmény“ a naproti nim studentskými kapelami, kterou jsme někdy na dřívějších ročnících vnímali jako spíš nepříjemné pro zážitek našich návštěvníků, ale i vystupujících. Nejzvučnější jména šestého ročníku NaKaši festu tedy budou najetí a přímočaří agro-rapeři Opak Dissu Label, mladá DJ a zpěvačka Zagami Jericho, hardcorová stálice Abyss, Watching Me, Cold Cold Nights a mnoho dalších.

Kromě hudby se návštěvníci můžou těšit na doprovodný program (Flog.cz, wokrshop/přednáška krále sarkasmu TMBK, fashion show značky Ultravagant), skvělé jídlo a pití – hlavně za mě bezchybnou dvanáctku od pivovaru Herold – a unikátní atmosféru takřka rodinného festivalu na pomezí louky a lesa v asi nejhezčím zapadlém koutku středních Čech.

Info

NaKaši fest
26. – 29. 7. 2018 15:00
Petrov u Prahy
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články