Zprávy / Festivalové

Začal předprodej předposledního ročníku festivalu Psy-High

Začal předprodej předposledního ročníku festivalu Psy-High

redakce | Zprávy / Festivalové | 15.05.2015

Psy-High je umělecko-kulturní zážitek s celistvě pojatým programem, ve kterém spoluhrají hudební vystoupení a semináře, divadlo, debaty, předčítání, workshopy, meditace, cvičení a více. Součástí P-H je i snaha výtvarně přetvořit místo konání akce tak, aby odpovídalo myšlenkám festivalu.

Symbolika třetího ročníku je úzce spjata s vodou, takže výběr odpovídajícího prostoru probíhal dlouho a pečlivě. Navázat na loňskou zemitou atmosféru lesního chrámu (lom U sv. Josefa) a vzdušnou poetiku lomu Jarov z prvního Psy-High nebylo jednoduché. Těšit se však můžete na průzračné vodní plochy obklopené skalami a zalesněnými pozůstatky keltského hradiště - letos totiž pokřtíme, jakožto první kulturní akce vůbec, nejmenovaný zatopený západočeský lom (odtajníme brzy, trpělivost!).

Základní myšlenka Psy-High zůstává stejná i tento rok: Děláme ho vlastníma rukama, bez myšlenek na zisk a bez sponzorů - tedy kromě rostoucího počtu těch, kdo živí Psy-High svou osobní energií.

Oproti druhému ročníku došlo k několika změnám: Protože považujeme za nutné dopřát všem zúčastněným větší klid na rozjímání ve výjimečné atmosféře, rozhodli jsme se festival rozšířit na čtyři plnohodnotné dny. Z pragmatických důvodů omezíme počet lístků na 400 kusů. Vysoký zájem v loňském roce nás sice těší, ale zároveň i tíží, protože křehká atmosféra akcí jako je Psy-High (organizovaných amatérsky a z nadšení) podle nás potřebuje pomalejší růst a nechceme se stát davovou akcí.


Hudebně vás čeká vytříbenější zaměření na psychedelii, napříč škálou jejích žánrů. Malá ochutnávka z téměř 30 vystupujících kapel: Pozvakowski (hu, exp. noise rock), Merkabah (pl, avant-garde rock), Narcosatanicos (dk, acid noise punk), At Bona Fide (cz, shoegaze), Fetch! (cz, stoner noise rock) nebo Kidney Trauma (cz, noise-rock/shoegaze).

Info

Psy-High 2015
13. - 16. 8. 2015, 40km od Plzně
Pro včasné informace, se přidejte do Newsletteru nebo sledujte událost na www.facebook.com/events/313590198850496

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články