Zprávy / Pozvánky

Zeal & Ardor přivezou spirituály i metal

Zeal & Ardor přivezou spirituály i metal

redakce | Zprávy / Pozvánky | 17.06.2018

Legendou se Zeal & Ardor stali poté, co loni vystoupili v kostele na festivalu v Roadburnu, kde jim během jejich padesátiminutového vystoupení dvakrát vypadl zvuk a na výzvu Manuela Gagneux je v mrazivé skladbě jejich průlomového alba Devil Is Fine doprovodilo publikum. V Praze sice nevystoupí ve svatostánku, ale ve Futurum Music Baru, i tak si 17. listopadu hudební fanoušci příjdou na své.

V Roadburnu se tehdy za střídání bluesového hlasu frontmana a hlasy několika stovek hrdel publika zrodilo cosi velkého a působivého. Kombinace amerických spirituálů, vězeňských písní, blues a satanského black metalu spojila Skandinávii s deltou amerického jihu. Rouhavé zlo Severu s krví potřísněnou historií Jihu. V roce 2016 švýcarský label Radicalis Records nabídl kapele možnost vydat jejich debutové album Devil Is Fine a od toho okamžiku černá hvězda projektu jen stoupala.


Gagneux a jeho skupina vystoupili na festivalech v Readingu a Leedsu, v USA debutovali na Psycho Las Vegas festivalu 2017 a pak vystoupili na několika koncertech včetně jednoho v newyorské svatyni heavy metalu Saint Vitus. Mezitím se mu podařilo dokončit druhé album Stranger Fruit.

Info

Zeal & Ardor (ch)
17. 11. 2018 20:00
Futurum Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články