PLAYER FM

Novinky / Pozvánky

Pozvánky

Zpět na zem s Public Service Broadcasting

Zpět na zem s Public Service Broadcasting

|

Po dvou letech vysoko ve stratosféře s nesmírně úspěšným albem The Race for Space, se Public Service Broadcasting vracejí na zem. Vrátí se ale také do naší země, kdy 16. listopadu vystoupí ve Futurum Music Baru. Vstupenky budou v předprodeji od 18. května na webu futurum.musicbar.cz, publicservicebroadcasting.net, dále na goout.cz a v předprodejích Ticketpro a Ticketportal za 330 Kč + poplatky, na místě v den koncertu pak za 400 Kč.

J. Willgoose, Esq. získal reputaci poutavého vypravěče příběhů podložených důkladným forenzním historickým výzkumem. Tentokrát nás vezme na výpravu do údolí Jižního Walesu a seznámí nás s historií těžby uhlí. První album kapely u nezávislého labelu Play It Again Sam nese název Every Valley a zkoumá historii těžby uhlí v Jižním Walesu. Je to deska o komunitě a o tom, co se stane, když je z oblasti vyrván život. Jde též o metaforu mnohem větší globální a společenské nevolnosti.


J. Willgoose, Esq. vysvětluje: "Nemám žádné osobní vztahy k hornictví ani k uhlí, moje rodina z toho regionu nepochází, ale něco z toho příběhu mě upoutalo. Snad to byla romantika té oblasti, těch údolí a konkrétně geografie Jižního Walesu. Tyhle věci se nedají vždy dost dobře vysvětlit. Ale co je v mé mysli naprosto jisté – tohle album není jen o hornictví a není jen o Walesu. Je to příběh, který se odráží v opuštěných a zanedbaných komunitách západního světa a který vedl k obnovení obzvlášť zhoubného, cynického a vypočítavého typu politiky." Every Valley následuje velmi úspěšné druhé album PSB z roku 2015 The Race for Space, desku, která se dostala v britské hitparádě na pozici 11 a získala stříbrnou desku. Jejich debutové album z roku 2013 Inform – Educate – Entertain bylo nominováno na Nejlepší nezávislé album na AIM Awards a dostalo se do desítky nejlepších alb roku BBC 6.

Album Every Valley vychází 7. července a je to příběh o důstojnosti a společenské odpovědnosti. K nahrání alba kapela letos v lednu využila původní přednáškovou aulu. Album vystupuje proti apatii a převádí příběh velšských horníků do 21. století plného "fake news", populistických politiků a naprostého pohrdání mlčenlivými. Every Valley je hlasité volání do zbraně.

Info

Public Service Broadcasting (uk)
16. 11. 2017 20:00
Futurum Music Bar, Praha
Vstupenky za 330,- Kč + poplatky na webu Futurum Music Baru, na webu interpreta, na GoOut.cz, a v sítích Ticketpro a Ticketportal, na místě v den koncertu 400,- Kč.

www.facebook.com/events/1926247307659154
www.facebook.com/futurum
www.dsmacku.com

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Pozvánky

ROLE a Bad Karma Boy na skok v Mandale

ROLE a Bad Karma Boy na skok v Mandale

redakce |
Společné československé turné si kapely ROLE a Bad Karma Boy zpestří zastávkou v moravskoslezské Kopřivnici. Svou hudbu představí v rámci doprovodného programu divadelního festivalu Bedna.
Black Coffee Session v Kabinetu

Black Coffee Session v Kabinetu

redakce |
V rámci Black Coffee Session v Kabinetu Múz odehrají své speciální akustické sety Just For Being, Criminal Colection a Ctib z Telefonu.

xp recenze

Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs 80% Case/Lang/Veirs - case/lang/veirs
Mitski - Puberty 2 90% Mitski - Puberty 2
Linkin Park - One More Light 30% Linkin Park - One More Light
Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky 80% Kayo Dot - Plastic House on Base of Sky
The Julie Ruin - Hit Reset 80% The Julie Ruin - Hit Reset
Gold Panda - Good Luck and Do Your Best 80% Gold Panda - Good Luck and Do Your Best
Gojira - Magma 70% Gojira - Magma
Insania - Na počátku byl spam 80% Insania - Na počátku byl spam

Akce

habrovka (do 3/6)
na jednom břehu (do 27/5)
beth hart (do 6/11)
nick cave (do 26/10)