Zprávy / Pozvánky

Ztracený svět fanzinů v Popmuseu

Ztracený svět fanzinů v Popmuseu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 13.03.2018

Darkness Actual, Metaliště, Mosher, Parambucha, Pentagram, Whiplash. Metal Broom, jakož i Metal Age, Breath, Broom, Express, Frost, Grave či Savage. Jména (převážně) zaniklých fanzinů, tvořících (převážně) v 90. letech minulého století doplněk a protiváhu oficiálním hudebním časopisům, které se domácí heavymetalové scéně a jejím odnožím věnovaly okrajově nebo vůbec.

Výstava Napsat, vydat, šířit. Sám! čerpá ze sbírek Popmusea, ale také z fondů soukromých sběratelů a spřízněné instituce Archiv subkultur. Vernisáž výstavy proběhne v úterý 13. března, o den později bude výstava zpřístupněna veřejnosti. Potrvá do 2. června 2018.

Napsat, vydat, šířit. Sám! je průvodcem historií, bez nadsázky fenoménu, fanzinů. Zkoumá jeho kořeny ve zpravodajích prvních heavymetalových skupin v Československu a v samizdatových tiskovinách obsahujících obvykle překlady ze zahraničního tisku, s občasným domácím zpravodajstvím. Sleduje jejich proměnu na strojopisné, postupně i tištěné fanziny první generace, a pokusy – někdy úspěšné, někdy nikoli – o jejich proměnu v regulérní hudební časopis. Zkoumá jejich typické rysy a vzájemné vztahy.

Info

Napsat, vydat, šířit. Sám!
13. 3. 2018 18:30 (vernisáž)
Popmuseum, Praha
fb pořadatele

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články