PLAYER FM

Akce

Akce

Zvíře jménem Podzim vystoupí na Flédě

Zvíře jménem Podzim

Nově utvořené těleso Zvíře jménem Podzim svou tvorbou oprašuje kult kvalitní a instrumentálně propracované populární hudby se silným příběhem. Premiérově se v Brně představí 22. listopadu na Flédě se svým debutovým eponymním albem. Kapela orchestrálních parametrů spojuje dohromady okolo 20 osobností tuzemské alternativní scény okolo Jakuba Königa alias Kittchena. Na jednom pódiu se tak sejdou členové z uskupení jako Kieslowski, Post-hudba, Umakart či Calm Season. Program večera doplní kromě vizuálních projekcí také vystoupení sólových projektů Kittchen a Aid Kid s živou kapelou.

Klub Fléda přivítá na podzim další dlouho očekávanou domácí hudební novinku. Po loňských vystoupeních ceněných Cold Cold Nights, zpěvačky Katarzie nebo stálic Korben Dallas se v Brně představí hvězdné uskupení Zvíře jménem Podzim. Projekt sdružující téměř dvě desítky známých českých muzikantů představí pod vedením Jakuba Königa (Kittchen) své premiérové stejnojmenné album. "Snažíme se návštěvníkům přivážet interprety, kteří jsou na domácí scéně něčím jedineční. Zvíře jménem Podzim tvoří originální orchestrální soubor. Zažít tuhle partu skvělých hudebníků na jednom pódiu je velká vzácnost," popsal programový dramaturg klubu Fléda Ondřej Bača.


Zvíře jménem Podzim je neustále se rozrůstající a proměnlivé uskupení význačných zástupců tuzemské alternativní scény. Projekt iniciovaný Jakubem Königem (Kittchen, ex-Obří broskev) si klade za cíl vrátit duši české populární hudbě: "Stýská se mi po písničkách, které jsem slýchal z rádia jako malej kluk. Písničky s nějakým příběhem, emocí, písničky s rozmáchlou aranží. Písničky, kterým rozumí moje babička, máma a kterým jsem rozuměl i já v těch svých devíti letech," vysvětlil König a dodal: "Zvíře je postavený na spolupráci s ostatníma, na prostoru, ve kterým nabízíme a rozvíjíme svý nápady. Každej z nás je v něčem silnej, často třeba ve věcech, kde bychom sami sílu nehledali." V jednom hudebním tělese se zde potkávají osobnosti jako Ondřej Mikula (Aid Kid, Děti mezi reprákama), Marie Kieslowski (Kieslowski), Tomáš Havlen (Post-hudba), Tomáš Neuwerth (Kittchen, Kafka Band, Umakart) nebo Terezie Kovalová (Calm Season, Vladiovojna La Chia) a mnozí další.


Na tuzemské scéně ojedinělý all-stars band vznikl na podzim roku 2016 z přátel okolo jinočanského nahrávacího studia 3bees. Od svého vzniku odehrálo uskupení Zvíře jménem Podzim zatím jen dva koncerty. Během léta vystoupilo v různých sestavách na Hradeckém slunovratu a při Marienbad Film Festivalu. Premiérová deska s názvem Zvíře jménem Podzim vychází na Indies Records 3. listopadu. Zatím ji uvedl stejnojmenný pilotní singl, který následovala píseň Neděle. Obě zmíněné skladby pracují s melancholickým tónem, osobitou poetikou a bohatou instrumentální aranží. Album doplní také knížka, kterou König psal v průběhu natáčení. Ta rozvine příběhy jednotlivých skladeb alba.

Koncertní program ojedinělého hudebního večera doplní vystoupení sólových projektů členů kapely. Jakub König vystoupí se svým maskovaným alteregem Kittchenem. Kittchen původně vznikl v roce 2011 hlavně jako Königova snaha překlenout dlouhou nemoc nahráním alba Menu jen s pomocí laptopu a kuchyňských potřeb. O šest let později má za sebou Kittchen kromě silné fanouškovské základny také dvě úspěšná a hudebně detailně propracovaná alba Radio (2013) a zatím nejkytarovější Kontakt (2015). Hudebník a producent elektronické muziky Ondřej Mikula pod pseudonymem Aid Kid zatím vydal jedinou, přesto neméně úspěšnou nahrávku Aid Kid (2015). V Brně Mikula na rozdíl od svých obvyklých DJ setů vystoupí společně s živou kapelou.

Info

Zvíře jménem Podzim
22. 11. 2017 20:00
Fléda Club, Brno
Vstupné: 200,- v předprodeji / 250,- na místě

www.facebook.com/events/119603772037635
www.facebook.com/fledaclub

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

xp recenze

Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art 80% Black Lips - Satan’s graffiti or God’s art
Actress - AZD 80% Actress - AZD
Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo 100% Hradišťan - Pozdraveno budiž světlo
Neil Young - The Promise 80% Neil Young - The Promise
Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon? 80% Noel Gallagher's High Flying Birds - Who Built the Moon?
Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim 100% Zvíře Jménem Podzim - Zvíře jménem Podzim
Taylor Swift - reputation 80% Taylor Swift - reputation
Elton John - Diamonds (deluxe version) 100% Elton John - Diamonds (deluxe version)

Akce

partitury pro mahlera_jihlava (do 17/2)
jazz fest (18/12)
Animal Music (do
avishai cohen (do 21/12)
thelma (do 14/1)