Zprávy / Úplňkové

Okem Jana Vrby: Po setmění

Okem Jana Vrby: Po setmění

redakce | Zprávy / Úplňkové | 27.08.2018

Vernisáž odhalí snímky Jana Vrby ('93, kovotlačitel, dokumentarista, Nesvačilka) pořízené pro hudební magazín Full Moon Magazine a web Fullmoonzine.cz v letech 2013–2018. Na výběru fotografií se podíleli Andrea Petrovičová a Michal Pařízek.

"Od prvního čísla, se kterým jsem naskočil do vlaku v Šumperku, až po víc než dvě stě probdělých nocí. Protančených v davu nebo strávených ve stínu. Tím nočním rychlíkem jsem projezdil pět let s obličejem přitisknutým na skle a snažil se vše zaznamenat. Výsledek je v mlze, rozmazaný, zrnitý, nejasný. Někdy je svitu měsíce málo, někdy zase moc. Vystoupit se už nedá. Další zastávka v nedohlednu." (Jan Vrba, srpen 2018)


"Fotografie musí být jedinečná, napsal klasik české fotografie Jaromír Funke. V dnešní době, kdy jsme denně zaplaveni miliony fotek, a často jsou to dobré fotografie, které se na nás hrnou z internetu, je čím dál tím obtížnější pořizovat jedinečné fotografie. Pro koncertní fotografie to platí obzvlášť. Na koncertě hvězdy se vedle vás tísní dalších dvacet fotografů a cvakají, jako by měl nastat konec světa. A všichni pořídí nádherné fotografie, řada z nich se dostane do barevných magazínů na lesklém papíře. Akorát ty nádherné, technicky perfektní fotografie vypadají od všech fotografů skoro stejně. Je to úplně v pořádku. Znám ale jednoho fotografa, o němž si troufám říct, že jeho fotografie jsou odlišné. Jsou nějakým způsobem úplně jiné. Jsou to fotografie Jana Vrby." (Romek Hanzlík, fotograf, hudebník, žurnalista, kulturní organizátor)

Info

Po setmění: Vernisáž výstavy Jana Vrby
3. 9. 2018 19:00
Čítárna Unijazz, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články