Zprávy / Předbíháme

Ólafur Arnalds po třech letech v Praze

Ólafur Arnalds po třech letech v Praze

redakce | Zprávy / Předbíháme | 03.03.2018

Islandský skladatel Ólafur Arnalds, známý tuzemskému publiku jako člen multižánrového dua Kiasmos, se po třech letech vrací do Prahy s novým projektem v rámci světového turné All strings attached. Do velkého sálu Lucerny zavítá v pátek 12. října 2018, kde představí nový materiál s doprovodem smyčcového kvarteta.

Rodák z malého města Mosfellsbær na západě Islandu, vystudoval klavír a poté si vyzkoušel na několik let roli metalového bubeníka. Ke klavíru se ale nakonec vrátil a přidal k němu elektroniku, smyčce a samply. Na podzim roku 2014 jim vyšlo eponymní debutové album. Posledním Arnaldsovým sólovým počinem je deska Islands Songs z roku 2016.


Ve svém novém projektu All String Attached si Arnalds pohrává s novým prvkem, který doposud ve své hudbě nevyužíval, a tím je generativní hudba. Poslední dva roky jeho tým vyvíjel tzv. "self-playing" klavír, který je zároveň kompozičním nástrojem i inovativním prvkem živého vystoupení. Koncert proběhne v rámci Spectaculare Night, off-programu hudebního festivalu Spectaculare.

Info

Ólafur Arnalds (is)
12. 10. 2018 19:00
Velký sál Lucerna, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články