PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Oren Ambarchi dvakrát na Sacrum Profanum

Oren Ambarchi dvakrát na Sacrum Profanum

|

Australský skladatel a multiinstrumentalista Oren Ambarchi vystoupí hned dvakrát v průběhu letošního ročníku Sacrum Profanum. Krakovské publikum ho slyší během koncertů Drone (28. září) a Romanian Spectralism (30. září).

Fanoušci drone metalu budou Orena Ambarchiho znát coby pravidelného spolupracovníka Sunn O))). Vlastní prý největší sbírku blackmetalových kazet v Austrálii. Posluchači zvuků, v nichž se organické mísí s neživým, milují jeho harmonie vytvářené z táhlých kytarových tónů vydávané na britské značce Touch. Příznivci improvisingu vědí, že Ambarchiho jméno naleznou na společných albech s invenčními tvůrci, jako je Fennesz, Otomo Yoshihide, Pimmon, Keiji Haino, John Zorn, Rizili, Voice Crack, Keith Rowe, Phill Niblock, Dave Grohl, Gunter Muller, Evan Parker, z'ev, Toshimaru Nakamura, Peter Rehberg či Jim O'Rourke – s ním a Keijim Hainem tento Australan s orientálními kořeny každoročně natočí album.


Oren Ambarchi začínal jako freejazzový bubeník, postupem času se jeho hlavním nástrojem stala kytara. Podle vlastních slov je rád, že neprošel žádnou hudební školou a mohl si svou cestu k šesti strunám objevit sám. Nejprve na kytaru bubnoval, později jeho hlavním zájmem začaly být psychofyzické vlastnosti a účinky dlouze držených tónů a jejich souzvuků a subtilní role pozvolna přicházejících změn. O tom, jak působivě taková hudba rezonuje v prostoru a myslích, se přijďte přesvědčit na Orenovo dvojí vystoupení na Sacrum Profanum 2017.

Info

Sacrum Profanum 2017
26. 9. - 1. 10. 2017
Krakov, Polsko

www.facebook.com/events/262967944181691
www.facebook.com/SacrumProfanum

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

We Are Family: Brněnská 16

We Are Family: Brněnská 16

redakce |
Dramaturgové Brněnské 16 vybírali soutěžní filmy z více než 700 přihlášených snímků. O ceny se v říjnu nakonec utká 42 krátkých filmů.
Prague A Capella Festival podruhé

Prague A Capella Festival podruhé

redakce |
Prague A Cappella Festival je určen nejen příznivcům vokální hudby, ale i hudebníkům a zpěvákům. Třídenní workshop pod vedením skupiny Skety.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

Rone (do 20/10)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
beth hart (do 6/11)
sacrum profanum (do 30/9)