Akce

Paramount Styles také v Olomouci

Paramount Styles (us)
20.06.2018 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc

Paramount Styles vznikli jako akustické pokračování legendární kytarové kapely Girls Against Boys, která patřila v 90. letech k nejdůležitějším představitelům nezávislé scény. V post-Nirvana boomu byli nejvíce žádaným zbožím a coby předkapela Rage Against the Machine si užili i vyprodané stadiónové koncerty po celých Spojených státech.

V Paramount Styles jsou z Girls Agains Boys kytarista a zpěvák Scott McCloud a bubeník Alexis Fleisig, kteří spojili síly s muzikanty z celého světa. Úsporné bicí, akustická kytara, jednoduchá rytmika a snadno zapamatovatelná, tak "obyčejná" a přece tak originální melodie. Jen občas přijde řada i na piano nebo jemné smyčce, ale nejvýraznější a nejtypičtější prvek celého zvuku Paramount Styles je skrytý v charismatickém vokálu Scotta McClouda. Ten elegantně kombinuje sychravé polohy s jemností a křehkostí, a právě tahle polarita je příčinou zvláštně melancholické, intimní a zároveň naléhavé atmosféry, která člověka uhrane.


Existují zpěváci, kteří do pouhých tří jednoduchých slovíček "yeah, yeah, yeah" dokážou dostat tolik emocí, jako ostatní do celé skladby. A právě McCloud je jedním z nich. V jeho "yeah, yeah, yeah" je smutek, elegance, zvláštní klid, nabídka k dobrodružství – cokoliv si vyberete. Věříte mu každé slovo. Poslední album Distant Karma se natáčelo v Praze a kapela ho představila na začátku listopadu v zaplněném Lucerna Music Baru na mezinárodních oslavách 50. narozenin Scotta McClouda.

Info

Paramount Styles (us)
20. 6. 2018 20:00
Jazz Tibet Club, Olomouc
fb událost

Další štace:
19. 6. – Ústí nad Labem w/Kalle
20. 6. – Jazz Tibet Clu, Olomouc
21. 6. – Kabinet múz, Brno
22. 6. – Ústsko, Bojkovice – MišMaš festival
23. 6. – Velbloud, České Budějovice w/Houpací koně
24. 6. – Futurum Music Bar, Praha w/Tomáš Palucha, Hill Dunes, Kevin Robert Thomson / Hazel Atlas
25. 6. – Aréna, Vídeň w/Interpol

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články