Zprávy / Pozvánky

Premiéra A-Sun Amissa u nás

Premiéra A-Sun Amissa u nás

redakce | Zprávy / Pozvánky | 25.09.2018

A-Sun Amissa je projekt Richarda Knoxe s jinak různorodým a proměnlivým složením, ve kterém si zahráli mimo jiné i členové kapel jako Nadja nebo Amenra. Tak trochu jako pomyslný průsečík těchto kapel zní poslední, zcela aktuální album Ceremony in the Stillness, vydané 14. září společnými silami britského vydavatelství Gizeh Records a belgických Consouling Sounds.

Po formální stránce A-Sun Amissa aktuální deskou naplňuje klasickou představu o postrocku, a to včetně přechodů od intimních ambientních hrátek po epické kytarové oblouky. Potemnělou náladou pak osciluje někde mezi soundtrackem k existenciálnímu westernu a folkově laděným gotickým hororem.

Ke sklonku září se přijede A-Sun Amissa ve tříčlenném složení premiérově představit i pražskému publiku do klubu Punctum, přestože Richard Knox tu už dřív byl třeba s projektem Shield Patterns. Hudba A-Sun Amissa slibuje, že zdi ani strop komorního prostředí klubu nebudou překážkou toulání se po hvězdách.

Večer otevřou domácí Lofn. Lofn si lze pamatovat mimo jiné jako předskokany Oake, s nimiž je pojí jak ambientní plochy ve spojení s jakoby vzdáleným ženským vokálem, svým mysticismem i ozvěnou připomínající až liturgickou hudbu, tak koketování s industriálními rytmy (ačkoli v jiném poměru).

Info

A-Sun Amissa (uk) + Lofn (cz)
27. 9. 2018 20:00
Punctum, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články