Zprávy / Pozvánky

Rudolstadt 2018: hlavní město world music a folku

Rudolstadt 2018: hlavní město world music a folku

Barka Fabiánová | Zprávy / Pozvánky | 14.06.2018

Německé městečko Rudolstadt se ve dnech 5.- 8. července opět změní na metropoli world music, folku a spřátelených žánrů. Na durynském festivalu, kam často míří i čeští návštěvníci, se představí na 130 kapel a sólistů ze všech pěti kontinentů.


Line-up zahrnuje taková jména jako je folková legenda Graham Nash, africká zpěvačka Fatoumata Diawara, americký hip hoper Oddisee jeho krajan Steve Earle & The Dukes , mistři žánru cumbia Chico Trujillo z Chile, kanadsko-izraelská písničkářka a femme fatale Yael Deckelbaum, mezinárodní průkopnická „dhol'n'brass“ kapela Red Baraat, dobře známá i českému publiku a řada dalších.


Celé čtyři dny malebné město s hradem na kopci doslova žije hudbou. Hraje se nejen na více než dvaceti pódiích, ale o muzikanty zakopáváte doslova na každém rohu. Každoročně se festival zaměřuje na jednu konkrétní zemi, jejíž hudební scénu nabízí k detailnějšímu prozkoumání. Letos bylo vybráno Estonsko, během festivalu se tak představí zástupci jak tradiční hudby, tak i hvězdy současné hudební scény. Z těch nejzajímavější asi stojí za to zmínit houslistku a zpěvačku Marju Nuut, která si za posledních pár let stihla vydobýt i slušné zahraniční renomé.


Město Rudolstadt je vzdálené pouze dvě hodiny od českých hranic, cena za permanentku i jednodenní vstupenku je více než příznivá, stejně jako nabídka ubytovacích kapacit v okolí festivalu. Během čtyř dnů mají návštěvníci možnost zúčastnit se více než 300 akcí, na 20 scénách vidět a slyšet přes 150 účinkujících, zažít buskerskou atmosféru v ulicích, zaběhnout si na festivalový trh a hlavně si vše vychutnat v příjemně poklidném duchu. A to i přesto, že loni festival překročil magickou hranici 100 000 návštěvníků.

Info

Rudolstadt Festival
5. - 8. 7. 2018
Rudolstadt, Durynsko, Německo
www.rudolstadt-festival.de

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články