Galerie

Rudolstadt Festival, 6.7. 2018, Rudolstadt

Rudolstadt Festival, 6.7. 2018, Rudolstadt

Barka Fabiánová | Galerie | 08.07.2018

Druhý den už je festival v plném proudu, počasí skoro letní a naše česká minivýprava začíná svoji hudební pouť v parku. Pátek je ve znamení Afriky, začínáme tedy na kapele Debademba z Mali, která se před lety představila i na Colours of Ostrava. Po výstupu na hradní kopec nás na nádvoří čeká odměna v podobě tria Omara Sosy a Seckou Keity. Zvonivý hlas kory, subtilní melodie na pomezí jazzu, world music doplněná nápaditými perkusemi a k dokonalosti dovedené piano Omara Sosy nás dostanou hned na začátku. Pokud by se hlasovalo o nejlepší koncert letošního ročníku, věčně usměvavá trojice by vyhrála na plné čáře.

Přesunujeme se z kopce do parku, kde hraje libanonská kapela Mashrou' Leila. Indierockové pětici z Bejrútu dominuje zpěvák Hamed Sinno, jehož podoba s Freddiem Mercurym je více než zřejmá.

Letošní ročník se zdá být politicky vyhraněnější než ty předešlé, téměř každá kapela se vyjadřuje k aktuální situaci. Výjimkou není egyptský zpěvák Ramy Essam, jedna z vůdčích osobností egyptské revoluce. Málokdo zažil to co on a všechny pocity i zážitky jako by se dostaly i do jeho písní. Kanadský projekt Solo svedl dohromady dvě quebecké kapely - Le Vent du Nord a De Temps Antan. Tradiční melodie hrané na housle, niněra a dupání do rytmu, jedna velká popůlnoční hudební jam session.

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články