Akce

Rytmus šarmu: Algiers zpět v Praze

Algiers (uk)
16.02.2019 18:00
Lucerna Music Bar, Praha

Členové Algiers tvořící spojnici Londýna, Atlanty a New Yorku už nechtějí jen nečinně přihlížet. Jejich druhé album s názvem The Underside of Power je deskou odporu a hodlají s ní dobýt svět. Algiers loni hráli ve strahovském Klubu 007 a jejich vyprodané vystoupení se podobalo výbušnému Molotov koktejlu. Tentokrát dorazí 16. února dorazí do pražského Lucerna Music Baru.

Kvartet Algiers je hudebně ovlivněn celou řadou umělců. Hlásí se k Big Black, Wendy Carlos, Johnu Carpenterovi, Cybotron, The Four Tops, Portishead, Public Image Limited, Steve Reichovi a Nině Simone. V jejich hudbě rezonuje jižanský rap, severní soul, gospel, IDM, industriál, grime i italo.


Album se nahrávalo většinou v Bristolu a duchovním rádcem se stal Adrian Utley z Portishead (ten také kapele půjčil celou řadu svých syntezátorů), dalšími technickými spolupracovníky byli Ben Greenberg a Randall Dunn. Titulní skladba zní jako by se spojili Suicide a The Temptations, je to chytlavý výbuch vzteku sahající do sedmdesátých let. Algiers jsou hudební odpověď na temnou dobu. Její pěst cítí nervozitu a je připravena k akci.

Info

Algiers (uk)
16. 2. 2019 18:00
Lucerna Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články