Zprávy / Pozvánky

Sedmičlenný band z Islandu buší reggae aka Retro Stefson

Sedmičlenný band z Islandu buší reggae aka Retro Stefson

redakce | Zprávy / Pozvánky | 15.05.2013

Klubová noc Itch My Hahaha se v květnu vrací v podobě několikadenního festivalu – po 3 večery byly v Kabinetu Múz představovány kapely a projekty z typicky netradičních koutů hudebního světa. Zahrály si zde celebrity lokální i globální a pomyslně tak zahájily festivalovou sezónu roku 2013. R. Stevie Moore s kapelou, Young Fathers, Piotr Kurek a festival uzavře islandský disco-bigband Retro Stefson.

Retro Stefson je sedmičlenné seskupení ze země Sigur Rós a Björk, na rozdíl od svých krajanů se však přiklání k živějším rytmům alternativního popu s příměsí raggae a elektroniky. Kapela vznikla v roce 2006 v Reykjavíku a hned dva roky poté nahráli debutové album Kimbabwe, kterému se dostalo v roce 2011 znovuvydání na ústředním evropském labelu Vertigo Records. Od tohoto roku je bigband v hledáčku médií a je považován za největší naději islandského popu 21. století (BBC). Na domácí scéně pravidelně vyprodávají koncertní haly a vedou hitparády, v květnu zkusí vyprodat i Kabinet múz.

Kasioboy je jedním z členů Pudingu pani Elvisovej a na konci února tohoto roku vydal své debutové sólové album Timeline Error, které poprvé představí českým fanouškům. Devět položek na albu má energii PPE, ale samotný zvuk Kasioboy posunul na minimalističtější úroveň a texty přeložil do angličtiny. Jako samostatná jednotka Pino (Kasioboy) funguje od roku 2011, kdy se podílel na remixové kompilaci Ty a ja Remixed.

Info

Itch My HaHaHa:
Retro Stefson (isl) + Kasioboy (sk)
21. 5. 2013 20:00
Kabinet múz, Brno

Pořadatel: Kabinet múz & Bumbum Satori
Předprodej jednotlivé koncerty na smsticket>, permanentka na celý festival za 290 Kč k dostání Kabinetu múz na baru - pozor limitovaný počet!

www.facebook.com/events/445290412218415
www.retrostefson.com
www.kasioboy.bandcamp.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články