Zprávy / Pozvánky

Sofa Surfers oslaví na Flédě dvě dekády

Sofa Surfers oslaví na Flédě dvě dekády

redakce | Zprávy / Pozvánky | 04.02.2018

Experimentální projekt Sofa Surfers oslaví v Brně dvacet let své existence. Triphopové kvarteto pojící elektroniku s alternativním rockem vystoupí 4. března na Flédě v rámci tour k aktuální desce 20. Ta uzavírá uplynulé dvě dekády fungování Sofa Surfers, zároveň dokládá neustálý vývoj jejich tvorby.


Sofa Surfers se do Česka vracejí po dvouleté odmlce. Dobré jméno si zde udělali už vystoupením na festivalu United Islands v roce 2012. Březnový koncert na Flédě je součástí turné k oslavám dvaceti let od vzniku projektu. Jeho součástí budou speciální projekce dlouholetého spolupracovníka Sofa Surfers, filmaře Tima Novotnyho, které dokreslují charakteristickou koncertní show kapely. Aktuální album 20 je netradiční oslavou jubilea a na ploše deseti stop zachycuje šestici nových písní, které doplňují předělané verze hitů z minulých kolekcí. Hostují v nich spřátelení umělci jako Dälek, Junior Delgado nebo Jeb Loy Nichols.

Tvorbu Sofa Surfers charakterizuje žánrová rozmanitost, která se značně proměňuje s každou další deskou. Zatímco na počátku kariéry vycházely jejich skladby z jazzu, dubu a temnější downtempové elektroniky, v nových tracích jsou slyšet ozvěny trapu a dalších jiných tanečně laděných žánrů.

Info

Sofa Surfers (at)
4. 3. 2018 20:00
Fléda, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články