Akce

Space-out Sleepover Night #2

Space-out Sleepover Night #2
11.08.2018 14:00
Sportoviště Pisárky u Anthroposu, Brno

AVA kolektiv ve spolupráci s Festivalem UPROSTŘED uvádí celonoční hudební zážitek pro stavy mezi bděním a sněním. Zarostlé hřiště uvnitř bývalého sportovního areálu v Pisárkách spolu pod otevřenou oblohou přetvoří pořadatelé v koncertní prostor o velikosti vaší vlastní představivosti. Hřejivou ambientní lázeň napustí za světla a vypustí za světla. Spacáky s sebou.

Dva roky po prvním brněnském sleepoveru a tři roky po nezapomenutelné noci s Bobem Ostertagem se vrací do prostor bývalého pisáreckého sportovního areálu hned vedle pavilonu Anthropos a zahrádky Na Střeláku. Letošní line-up? Francouzský umělec Baptiste Martin působící v Lyonu pod pseudonymem Les Halles se do Brna vrací po dvou letech, stejně jako jeho kolega Magnétofonique, který s ním vyráží na evropské turné, dva roky poté, co omamné hudební utopie obou projektů rezonovaly prvním sleepoverem AVA.


Magnétofonique ve své tvorbě rád tematizuje představu fiktivního ráje a idealizované vzájemnosti. Rozostřený lo-fi zvuk jeho nahrávek je nasáklý vlhkými výpary deštného pralesa posluchače odnáší daleko do periferií jeho geografické imaginace. Živá improvizace projektu Moving Spaces, za nímž stojí jádro AVA kolektivu, vychází ze site-specific přístupu, který zahrnuje prostor a objekty v něm jako plnohodnotné spolutvůrce zážitku. Původně sólový projekt hudebního experimentátora Martina Dlabaji plovoucí ve vodách efemerního dub ambientu využívajícího field recordings a netradiční rytmické postupy se rozrostl na duo Optical Frameworks, které využívá živé nástroje.

Info

Space-out Sleepover Night #2
11. - 12. 8. 2018
Sportoviště Pisárky u Anthroposu, Brno
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články