Zprávy / Pozvánky

Svobodný jazzový sound v T Klubu

Svobodný jazzový sound v T Klubu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 08.03.2018

Weller-Parker-Drobka Trio, jsou dynamické hudební trio věnující se dle vlastních slov "nebojácnému průzkumu kapelové improvizace". Otevřený a svobodný jazzový sound, přístupný i běžnému posluchači, vstřebává a mixuje vlivy jazzu, funku, rocku a "popu pro dospělé".

Seskupení tvoří kapelník Chris Weller (tenor saxofon a kompozice), Mike Parker (kontrabas) a Devin Drobka (bicí a perkuse). Chris vyrůstal v Chicagu a od svých 15 let hrál profesionálně, především v mnoha frekventovaných jazzových a bluesových klubech "Větrného města". Bubeníka Devina Drobku potkal na bostonské Berklee College of Music. Basista Mike Parker je v Česku dobře znám ze svých trií, kde tvoří rytmickou dvojici s černošským bubeníkem Frankem Parkerem.


Většina současné produkce tria se skládá z originálních kompozic, zajímavě dekonstruujících jazzové, klasické, popové a rockové idiomy. Členové působí jak na národní, tak mezinárodní jazzové scéně. Hudba tria obsahuje zásadní prvky všech zmíněných žánrů, výrazný groove i snadno zapamatovatelné melodie.

Info

Weller-Parker-Drobka Trio (us)
9. 3. 2018 20:00
T Klub, Rožnov pod Radhoštěm
web akce

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články