Akce

Synthwave i snový indie rock V lese

Haiku Garden (sl) + Futurski (sl)
16.04.2018 19:30
Café V lese, Praha

EuroConnections zavítá v polovině dubna dvakrát do Café V lese. 13. 4. se zde představí dva projekty, které se inspirují retro vlnou synthwave. Kalifornské duo Dance with the Dead i rusko-dánský Daniel Deluxe navazuje na sci-fi soundtracky z 80. let. O tři dny později bude Café V lese patřit slovinskému indie – vystoupí shoegaze hrdinové Haiku Garden a synthpopoví Futuriski.

Vlna retro syntezátorů zuří naplno a kalifornské duo Dance with the Dead, které patří k nejznámějším představitelům tohoto žánru. Justin Pointer a Tony Kim čerpají z horrorových soundtracků 70. a 80. let od Johna Carpentera, blízko mají ale i k metalu a punku. Láskou k horrorové atmosféře, syrovým syntezátorovým melodiím a nabustrovaným riffům propadl i v dánsku usazený elektronik Daniel Deluxe. Deluxe je autorem hudby ke střílečce DESYNC z roku 2017. 13. dubna si v Café V lese odbude svoji pražskou premiéru.


O tři dny později přivezou EuroConnections do Café V lese žánrově hodně odlišnou nadílku. Slovinské indierockové kvarteto Haiku Garden ve svém halucinačním kytarovém koktejlu míchají dream pop, shoegaze a neo-psychedelii. Jejich krajané Futurski mají blíže k synthpopu, který kombinují s beaty a neobvyklými efektovanými vokály. Smíšené kvarteto vydalo vloni v září debutové EP příznačně nazvané Synthetic Happiness a okouzlilo návštěvníky showcaseového festivalu MENT v Lublani.

Info

Dance with the Dead (us) + Daniel Deluxe (dk)
13. 4. 2018 19:30
Café V lese, Praha
fb událost

Haiku Garden (sl) + Futurski (sl)
16. 4. 2018 19:30
Café V lese, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články