PLAYER FM

Novinky / Festivalové

Festivalové

Tallinn Music Week otevírá přihlášky

Tallinn Music Week otevírá přihlášky

|

Estonský Tallinn Music Week 2018 otevírá pro jednotlivé umělce přihlášky do svého hudebního programu. Jubilejní 10. ročník městského festivalu Tallinn Music Week (TMW) se tentokrát uskuteční v termínu od 2. do 8. dubna 2018. Návštěvníky opět čeká rozsáhlý hudební a umělecký program, stejně jako tradiční tematické konference. Týdenní oslava talentu, zvědavosti, tvořivosti, svobody a rovnosti. Rozličná, vícejazyčná směs 250 umělců z Pobaltí, celé Evropy i mimo ni. Od folklórních inovátorů po hudební klasiky, od úplných outsiderů po prostřelé profesionály.


Přihlášky do desátého ročníku Tallinn Music Weeku můžete zasílat do 1. listopadu 2017 prostřednictvím webového formuláře. Význam celkové role festivalu jako platformy pro představování talentovaných tvůrců napříč žánry rok od roku roste. TMW 2017 obdržel rekordní počet 1500 žádostí z 59 zemí a do finálního výběru nakonec postoupilo 250 umělců ze 30 států. Za první dekádu na festivalu vystoupilo hned několik zásadních jmen, mezi jinými třeba britská folková legenda Vashti Bunyan, skotský elegán C Duncan, finský synthpopový trubadůr Jaakko-Eino Kalevi, tvůrčí tandem Alexander Hacke a Danielle de Picciotto nebo německý klavírista Hauschka. Kromě hudebních vystoupení a dvoudenní průmyslové konference nabízí TMW řadu bezplatných koncertů na City Stage, výběr restaurací v rámci TMW Tastes, TMW Art program, Design Market, sérii TMW Talks či další aktivity v City Space.

Info

Tallinn Music Week 2018
2. - 8. 4. 2018
Tallinn, Estonsko

www.facebook.com/tallinnmusicweek
www.tmw.ee

Foto © Tõnu Tunnel

Relevantní články

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Festivalové

We Are Family: Brněnská 16

We Are Family: Brněnská 16

redakce |
Dramaturgové Brněnské 16 vybírali soutěžní filmy z více než 700 přihlášených snímků. O ceny se v říjnu nakonec utká 42 krátkých filmů.
Prague A Capella Festival podruhé

Prague A Capella Festival podruhé

redakce |
Prague A Cappella Festival je určen nejen příznivcům vokální hudby, ale i hudebníkům a zpěvákům. Třídenní workshop pod vedením skupiny Skety.

xp recenze

Sparks - Hippopotamus 90% Sparks - Hippopotamus
Warpaint - Heads Up 60% Warpaint - Heads Up
Repelent SS - Repelent SS % Repelent SS - Repelent SS
Horkýže Slíže - Pustite Karola 70% Horkýže Slíže - Pustite Karola
Mogwai - Every Country's Sun 90% Mogwai - Every Country's Sun
Motörhead - Under Cöver 90% Motörhead - Under Cöver
Mono - Requiem for Hell 80% Mono - Requiem for Hell
M.I.A. - AIM 60% M.I.A. - AIM

Akce

Rone (do 20/10)
fotoexpo (do 21/10)
blues alive (do 18/11)
literární klub (do 28/9)
fotoexpo (do 21/10)
nick cave (do 26/10)