Zprávy / Předbíháme

The Dandy Warhols se vrací po jedenácti letech

The Dandy Warhols se vrací po jedenácti letech

redakce | Zprávy / Předbíháme | 26.11.2014

Vyznání místo pozvánky, vyznání coby pozvánka? Pokud jste dělali vůbec první koncert The Dandy Warhols, má to jistou relevanci...

Poprvé jsem zaregistroval Dandies kolem roku 1993 nebo 94. Byla to doba, kdy se všude hrál grunge – měl jsem tehdy zabukovat do starého klubu v Oregonu, který se jmenoval X-Ray cafe, “alternativní” kapelu – prostě basu, bicí, kytaru… sloka, refrén, sloka… Jenže kolem byla muzika, která nebyla vůbec sexy, hlasitej macho agresivní binec, prostě jsem neměl z čeho vybírat… Pak jsem slyšel o nový kapele Courtneyho Taylora, která se jmenovala The Dandy Warhols. Doslechl jsem se o mladý hezký buchtě jménem Zia, která s nima hraje, a o záhadnym kytaristovi Peteovi, bubeníka Erica jsem už párkrát potkal, prostě jsem o nich slyšel dřív, než jsem je slyšel… Každej o nich najednou mluvil: Tam jste měli bejt! Tyvoe! Pěkně dlouhej jam a Zia si sundala tríčo, tyvoe!!”

V muzice to buď v sobě máte, nebo ne. Courtney TO MÁ! Úplně jsem zbožňoval, když jsem ho slyšel mluvit o kapele, víně, místní scéně, známejch lidech, neznámejch lidech, mý mámě, prostě o všem! Byli jedničky v Portlandu, ale brzy se z nich stala mezinárodní kapela, když někoho napadlo použít jejich muziku ve filmu, reklamách nebo znělkách. The Dandy Warhols tu svou slávu zvládali s grácii, ve velkém stylu a ždibcem pokory, i když rockový hvězdy zas moc pokorný bejt nemusej. Byli jsme paf z těch jejich historek o setkání s lidmi jako David Bowie, Keith Richards, Parker Posey, John Taylor, sakra, už ani nespočítám, s kým slavným se setkali. Na červenym koberci se chovali, jako by tam vyrostli. Byli prostě fantastický. Když třeba Zia v dánský televizi mluvila o tom, jak je důležitý bejt správná matka, a přitom si pořád dávat marjánku, protože i k zábavě má člověk určitou odpovědnost, a nevypadala vůbec jako nějaká zhulená mamča. Byla tak elegantní a skvělá. Miluju Ziu!

Teď jsem si poslech od The Dandy Warhols první live album vůbec. Jmenuje se 13 Tales from Urban Bohemia Live at the Wonder Ballroom a vyšlo letos v březnu. Všechno je to tam. I řidič v autě, ve kterym jsme jeli, říkal, jak nádherně ta kapela zní naživo. The Dandy Warhols jsou podle mě… nejlepší, nejchytřejší, nejlegračnější, nejvíc sexy, nejzhulenější, nejlepší kámoši a vůbec – moc dobrá práce, Dandies!"

Tres Shannon, Capricorn - Voodoo Doughnuts / X-Ray Cafe (Portland)
Napsáno 15.ledna, 2014 v Denveru
(Tres zabukoval Dandys jejich vůbec první koncert - 27. ledna 1994 v X-Ray Cafe v Portlandu)

Info

D Smack U Promotion a Lucerna Music Bar uvádějí:
The Dandy Warhols (usa)
04.04.2015 18:30 Praha, Lucerna Music Bar
Vstupenky na koncert The Dandy Warhols, který se uskuteční 4.dubna 2015 na podiu pražského Lucerna Music Baru, budou v předprodeji od 27.11.2014 za 400,- Kč + poplatky. Koupíte je v sítích GoOut.cz, Tickepro.cz, Ticketportal, Eventim a na webu Lucerna Music Baru. V pokladně LMB bez poplatku. Na místě v den koncertu za 500,- Kč.

www.dandywarhols.com
www.musicbar.cz
www.dsmacku.com

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články