Zprávy / Pozvánky

Trio Hlavenková - Török - Nosek poprvé společně na pódiu

Trio Hlavenková - Török - Nosek poprvé společně na pódiu

redakce | Zprávy / Pozvánky | 12.07.2018

Nadžánrová klávesistka, skladatelka a producentka Beata Hlavenková vystoupí v ostravském Cooltouru v neděli 15. července poprvé v čele nového tria Hlavenková - Török - Nosek.

Hlavenková zaznamenala se svými projekty úspěch v České republice i zahraniční, o čemž svědčí nespočet nadšených recenzí i několik hudebních cen Anděl. V Ostravě představí svou sólovou tvorbu z alb Theodoros, Scintilla i zcela nové, prozatím nevydané kusy. Navíc zcela poprvé se svým triem, tvořeným bubeníkem Michaelem Noskem (Personal Highway, Eggnoise, Jana Lota aj.) a vynikajícím slovenským trumpetistou Oskarem Törökem (Wojtek Mazolewski Quintet, Vertigo, Leszek Możdżer a další).


Hlavenková je absolventkou ostravské konzervatoře, vystudovala University of Massachusetts, působila v uskupeních S´aight, Face of the Bass, ke spolupráci ji přizvali Věra Martinová, Yvonne Sanchez, Vertigo Quintet, Toxique, Triny, Ondřej Konrád, David Dorůžka, Justin Lavash, Karka Šarkozi, Ondřej Ruml, Iva Bittová, v posledních letech ji můžete vidět jak sólo, tak v rámci skupiny Baromantika Lenky Dusilové. Obrovský zájem vzbudilo její aktuální vánočně laděné album Bethlehem, spolupracuje s taneční skupinou VerTeDance, její hudba doprovází také dvoudílný televizní film Davida Ondříčka Dukla 61.

Beata Hlavenková zůstane v Ostravě celý týden. Jako členka odborné poroty hudební konference a přehlídky Czech Music Crossroads zasedne v diskuzním panelu o vzdělání hudebníků v zahraničí. Na Colours of Ostrava vystoupí 19.7. sólo, v pátek 20.7. s pohádkovým projektem Pišlické příběhy s neodolatelným vyprávěním Ivana Trojana a na závěr dne v triu Barová - Dusilová - Hlavenková.

Info

Beata Hlavenková
web

živě:
15.7.2018, Hlavenková - Török - Nosek, Cooltour, Ostrava
fb událost
16.-17.7.2018, Czech Music Crossroads, Ostrava
19.7.2018, sólo, Music Alarm Stage, Colours of Ostrava
20.7.2018, Pišlické příběhy, Colours of Ostrava
20.7.2018, Barová - Dusilová - Hlavenková, Colour of Ostrava

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články