Akce

Trio Vees vydává našláplou a syrovou desku

Vees
17.04.2018 20:00
Kabinet Múz, Brno

Nové album Vees No Way Back vyšlo 16. února na domácím labelu Tranzistor v distribuci firmy Supraphon. Živě ho poprvé představí na vlnách Radia Wave 22. února.

Jihočeské trio Vees patří mezi matadory české nezávislé rock’n’rollové scény. Jejich debutové album Foe Dry, které vyšlo v roce 2012, skvěle přijali jak fanoušci, tak odborná veřejnost. Ve stejném roce zvítězili v kategorii cena diváků v přehlídce Český Tučňák. V roce 2013 následovalo EP Golden Preview, ke kterému kapela uspořádala turné po velkých českých klubech společně s kmotry Mardošou z Tata Bojs, Zdeňkem Bínou z minus123minut a Andym Čermákem ze Sunflower Caravan. Na něj pak navazovaly prestižní festivaly Grape, Colours of Ostrava a další. V současnosti je kapela řazena ke špičce tuzemské indie rockové scény a její suverénní a živelný koncertní projev je toho důkazem. Nyní přicházejí s novým albem, které nese příznačný název No Way Back.

Cesta k jejich novince nebyla jednoduchá. Několikrát skupina přišla o své nástroje díky opakovaně vykradené zkušebně, problémy se nabalovaly, natáčení se odkládalo. Čas však Vees dobře využili, získali nové podněty, dovolili si zvukové experimenty a písně tříbili k dokonalosti. Desku charakterizují osobní texty, písně o ženách i chaosu světa i vícehlasy. Album kapela nahrála ve studiu Českého Rozhlasu České Budějovice a Studio Golden Hive Prague. O mix a mastering se postaral Michal Šťastný alias „Amák“ známý například ze skupiny Sunshine či ze spolupráce se skupinou Killing Joke a mnoha dalšími. Na jaře následuje série tří křtů.

Info

Živě:
12. 4. 2018 NoD, Praha
13. 4. 2018 Klub Slavie, České Budějovice
17. 4. 2018 Kabinet Múz, Brno

fb skupiny

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články