Zprávy / Pozvánky

V chladné jeskyni: Cold Cave

V chladné jeskyni: Cold Cave

redakce | Zprávy / Pozvánky | 18.06.2018

Cold Cave je název projektu Wesleyho Eisolda sídlícího v Los Angeles a New York City, jehož hudba bývá popisována jako "koláž darkwave, noise a synthpopu". Mnozí hudební kritici slyší v hudbě Cold Cave vlivy postpunku z osmdesátých let a raného syntezátorového popu, především pak vliv Joy Division. Živě se Cold Cave představí 5. listopadu v pražském Futurum Music Baru.

Cold Cave založil v roce 2007 Wesley Eisold, původně zpěvák hardcoreových skupin Give Up the Ghost (předtím známí jako American Nightmare), Some Girls a zakladatel Heartworm Press. Eisold se narodil bez jedné ruky, což ho přivedlo k elektronické hudbě. V roce 2009 vydává na Matador Records své debutové album Love Comes Close, když si již předtím vydal několik svých nahrávek.


Loni v září Cold Cave vydal singl Glory připomínající éru New Order. V klipu se objevila nová sestava - Wesley Eisold (zpěv), Amy Lee (syntezátor), Max G. Morton (syntezátor), Nils Bue (basová kytara/kytara) a Ryan McMahon (bicí). Praha již měla kapelu možnost vidět jako předskokany The Jesus and Mary Chain.

Info

Cold Cave (us)
5. 11. 2018 20:00
Futurum Music Bar, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články