Zprávy / Předbíháme

Velkou červenou fixou: Scott McCloud, 50th birthday bash

Velkou červenou fixou: Scott McCloud, 50th birthday bash

redakce | Zprávy / Předbíháme | 11.05.2017

Scott McCloud, vůdčí osobnost tak zásadních amerických kapel jako Girls Against Boys, Soulside nebo Paramount Styles, se rozhodl oslavit své padesátiny v Praze. Stane se tak v Lucerna Music Baru velkým koncertem v neděli 5. listopadu.

Scott McCloud. Hudební resumé tohohle chlapíka je zcela mimořádné. Postpunková muzika by byla nepoměrně chudší – a určitě jiná – kdyby se Scott nerozhodl zasvětit svůj život kytaře a punku... Soulside, Girls Against Boys, New Wet Kojak, Operator, Paramount Styles – každá z jeho kapel, ať je založil v D.C. nebo v New Yorku, je něčím výjimečná a neopakovatelná.

A teď to hlavní: Scott McCloud oslaví 5. listopadu svejch 50 let a místem VELKÝ oslavy bude – ano – Praha: „Prague is a big city, full of darkness and splendor, it's still sort of mysterious to an American, even a long time Ex-pat like me. Prague inspires my imagination. Much as New York did in the 1990s. It's that simple. Although also inexplicable,“ říká Scott. „I think dreams of cities inform our lives, and those images we have of places matter solely to us, very personally, as a way we grew up seeing the world and the people in it.“


Označte si velkou červenou fixou tohle datum v Lucerna Music Baru (neděle 5.11.), kde budou hrát Girls Against Boys (pozor – jediný koncert v Evropě v roce 2017 a první od roku 2014, v Česku od roku 2013) a Paramount Styles jako kapela ve své nejlepší sestavě. A ještě jednou pozor – postupně budeme dávat na vědomí další a další překvapení. Členové kapel přiletí do Prahy jedině a výhradně kvůli tomuhle koncertu, není to součást žádnýho turné.

„I remember the first time Girls Against Boys played in Prague, in 1994. I'd taken an all night train to get there, and the whole experience was transformative and different from any other show on that tour to that point, I can't say why exactly,“ pokračuje Scott. „Perhaps because the cultural exchange between Prague and independent ´American post punk´ still felt very vibrant and fresh at that time. The 007 was packed, so hot it was almost unbearable. During the set I announced that we had T-shirts for sale, just as a matter of fact, and a decent faction of the crowd began to shout ´We don't want your fucking capitalist American t-shirts! Play some fucking music!´ and I knew this was my kind of place.“


Info

Scott McCloud’s 50th Birthday Bash:
Girls Against Boys + Paramount Styles (full band) + další překvapení (tba)
5. listopadu 2017 Lucerna Music Bar, Praha
Prvních 100 lístků je v prodeji za 399,– Kč do VYPRODÁNÍ nebo nejdéle do 31. května. Pak už budou dražší. Tato první vlna vstupenek je k dispozici exkluzivně pouze prostřednictvím Lucerna Music Baru.

www.musicbar.cz
www.silver-rocket.org
www.scrapesound.org

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články