Zprávy / Pozvánky

Vlna švédské elektroniky, kanadského indie a britského ambientu na Free Mondays

Vlna švédské elektroniky, kanadského indie a britského ambientu na Free Mondays

redakce | Zprávy / Pozvánky | 09.02.2018

V únoru se Free Mondays svezou na vlně švédské elektroniky, kanadského indie a britského ambientu. Pártoška zaručena.

Popík v ambientním kabátu. Právě tímto stylem láká švédká umělkyně a producentka Annelie, která nedávno vydala nové EP Teenager. Pokud jste příznivci ženských projektů, které kombinují silnou hlasovou linku s elektronikou a popem, doražte. Awali je nezávislý kosmopolitní hudební projekt Tamary Shmidt, založený v Praze. Tato hudba je éterickou směsi jemných vokálů, synťáků a sound experimentů.

Pozitivní indie pop, který vás nenechá v klidu. Kanadská formace Paper Lions vás svými hravými melodiemi chytne a už nepustí. Důkazem může být i jejich hit Travelling, který má v současné době na youtube přes 8 milionů shlédnutí. Jestli vám je blízká tvorba Arcade Fire, MGMT nebo třeba The Wombats, poslechněte si Paper Lions. Froples jsou indierocková kapela ovlivněná britpopem, kytarovým rockem, ale i alternativně popovými melodiemi. Jejich skladby pojmenovávají aktuální pocity a energie čišící z kapely je na živých vystoupeních stejně hmatatelná a reálná jako na nahrávkách.


Jste srdcaři, milovníci postrocku a atmosferických ambientních melodií? Pokud ano, zamilujete si určitě i dvojčlennou londýnskou formaci VLMV, při jejímž poslechu vás zamrazí podobně jako u skladeb Thoma Yorka. VLMV je projekt, kterému by všichni fanoušci Explosion in the Sky, 65 Days of Static nebo Radiohead měli věnovat pozornost. Aitcher Clark je zvukový designér, producent, skladatel a milovník hudby různých žánrů. Inspiraci pro svou hudbu sbírá ze všeho, co se kolem něj děje. Jeho hudba obsahuje vyváženou směs křehké citlivosti a brutálních schopností tlumené fyzikality, melancholického proudu jemných harmonií, inteligentních beatů s napětím, které postupně vystupují až k okraji otevření neznámému.

Info

Annelie (swe) + Awali
12. 2. 2018 20:00
Roxy, Praha
fb událost

Paper Lions (ca) + Froples
19. 2. 2018 20:00
Roxy, Praha
fb událost

VLMV (ex. Alma, uk) + Aitcher Clark
26. 2. 2018 20:00
NoD, Praha
fb událost

Komentáře

Pro možnost psaní komentářů se přihlašte nebo zaregistrujte.

Relevantní články